МВР предприема сериозни мерки за сигурност заради футболната среща между отборите на "Левски" София и "Хайдук" Сплит, която ще се играе в четвъртък в столицата. По време на първия мач в Хърватия имаше нападение от местни фенове срещу привърженици на българския отбор.
Евентуалното пристигане на хърватски фенове ще се контролира още от граничните пунктове, обясни днес началникът на "Охранителна полиция" в СДВР комисар Борислав Муеров. Макар че мачът ще се играе на празни трибуни заради наказание, не се изключва напълно вероятността отделни привърженици на "Хайдук" да дойдат в София:
Засега нямаме информация за пристигане на фенове от Хърватия.
Около стадион "Георги Аспарухов", където ще се играе футболната среща, ще има изградена специална фен зона. Няма да се допускат фенове, употребили алкохол или наркотични вещества, както и такива, които носят оръжия и други забранени предмети, обясни комисарят.
Комисията за защита на конкуренцията не откри монопол на пазара на горивата. В секторния анализ регулаторът дава единствено препоръка за електронна платформа в складовете. От извършения анализ на цените на дребно на бензин А95 и дизеловото автомобилно гориво през миналата година в различните географски региони на страната е видно, че..
Василена Вълчанова и Любомир Бабуров от платформата „Рацио.бг“ отличиха пред БНР научните достижения на 2018-а година. Според Вълчанова, изстрелването на електрическа кола в космоса с ракета на Илон Мъск е сред най-запомнящите се събития на годината: „Хубавото нещо за всички нас като бъдещи космически туристи е, че виждаме..
Украйна и балтийските държави оспориха на среща в Рига вчера планираното разширение на газопровода по дъното на Балтийско море от Русия към Германия "Северен поток", предаде ДПА. Ако бъде завършен, така нареченият проект "Северен поток-2" ще струва на Украйна, Полша и Словакия милиони долари ползи от транзита на газ, заяви украинският премиер..