Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Хитрости при Indiegogo кампаниите - тази седмица в StartUp

| обновено на 20.07.17 в 11:26

Днешната ни среща в СтартЪп е с Инна Бояджиева от фондация BBU, чиято цел е да стимулира и развива умения за стартиране на нови бизнеси. И още – фондацията е и официалният партньор на една от най-големите платформи за групово финансиране в света – Indiegogo, в България.

Така, че днес ще говорим основно за тънкостите да направите успешна краудфъндинг кампания. Преди това обаче – що е то краудфънфинг, чуйте от самата Инна Бояджиева:


Така – с тези примери за успешни и не дотам успешни български кампании в груповото финансиране, приключваме тази седмица. С един от примерите, цитирани от Инна Бояджиева, Невен Боянов ще ви срещнем в някои от следващите епизоди на предаването.

Подготвили сме ви и среща с един от успешните консултанти в другата известна платформа за групово финансиране, насочена предимно към хардуерни продукти и прототипи – Kickstarter, който стои зад една от 10-те най-успешни кампании за краудфъндинг, събрала повече от 2 млн. долара, и който е родом от Варна, макар и да оперира от София и от време на време – от Съединените щати.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ

В „Алея Култура“ на 23 ноември

В „Алея Култура“ на 23 ноемврис Мартин Николов -   „Пътят“ – възпоменателна изложба за Георги Лечев в ГХГ-Варна – представя я изкуствоведът Румен Серафимов; -   „Мокро“ – изложба на Димитър Трайчев; -   Разговор с художничката Текла Алексиева (Библиотека „Галактика“); -   Валидираха пощенска марка с лика на Добри..

публикувано на 23.11.25 в 11:25
Chart

#831 ТОП 20 (21.11-28.11.2025)

публикувано на 21.11.25 в 18:37

На 17 ноември в "От другата страна" по Радио Варна

На 17 ноември в "От другата страна" по Радио Варна Специално интервю с Julian Larre (LACRIMAS PROFUNDERE, LESSDMV). Представяне на новия албум на HECKTIC "Unbeholden" – разговор с Александър Александров. Емил Петров за "Огън" - новият албум на PARACOSM. Ясен Вакашински с репортаж от концерта на THY LIGHT. В предаването ще звучи музика..

публикувано на 17.11.25 в 14:25

В „Алея Култура“ на 16 ноември

В „Алея Култура“ на 16 ноемврис Мартин Николов -   Цикълът "Колекция Stradivarius" на Кантус Фирмус гостува в заключителния концерт на „Европейския музикален фестивал Варна 2025“; -   Бойко Гюров („BGTSC“) за концерта на Ricchi e Poveri във Варна (22.11.2025); -   „ПРИСТАН - Европейски ден на авторите и Ден на четенето..

публикувано на 16.11.25 в 11:25
Chart

#830 ТОП 20 (14.11-21.11.2025)

публикувано на 14.11.25 в 18:38

На 10 ноември в "От другата страна" по Радио Варна

На 10 ноември в "От другата страна" по Радио Варна Специално интервю с Christopher Bowes (ALESTORM). Първи "ProgVibe Balkans" (21-22 ноември, София) – разговор с Даниел Елисеев (UNTOLD STORIES). Представяне на новия албум на варненския инструментален проект ODDPLAY "Inertia" – гоств студиото Александър Енев (BAGHATUR). В..

публикувано на 10.11.25 в 14:25

В „Алея Култура“ на 9 ноември

В „Алея Култура“ на 9 ноември с Мартин Николов -   Гост в предаването директорът на дирекция „Култура и духовно развитие“ в община Варна Светослава Георгиева. Темите: Варна с ново артистично пространство и титлата Град на ЮНЕСКО; -   Държавен куклен театър Варна с нова постановка – „Бабините приказки“ – разговор с режисьора Стоян..

публикувано на 09.11.25 в 11:25