Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

47 нелегални мигранти са заловени при операция на пловдивската полиция

Снимка: архив

47 нелегални мигранти са заловени при операция на пловдивската полиция на пътя за Карлово, на бензиностанцията в село Труд. Те са били натоварени в два буса, като сред тях има 16 деца.

Мигрантите са се представили за иракчани. Заловени са в 4.30 часа сутринта. След като бъдат проверени и разпитани ще бъдат транспортирани до приемните центрове за бежанци. Води се досъдебно производство. Шофьорите на бусовете са арестувани.

При друга операция в края на седмицата беше разбит канал за бежанци и бяха арестувани шестима души. Една от задържаните беше Анелия Велева от Костинброд - активистка на НФСБ в града. В сряда вечер Пловдивският районен съд ѝ наложи мярка за неотклонение "подписка" и я освободи с мотива, че няма достатъчно данни да е участвала в организирането на превоза на бежанците. Останалите петима трафиканти остават в ареста, сред тях и Калин Василев, мъжът, с когото Велева живее на семейни начала.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ

КЗК не откри монопол на пазара на горивата

Комисията за защита на конкуренцията не откри монопол на пазара на горивата. В секторния анализ регулаторът дава единствено препоръка за електронна платформа в складовете. От извършения анализ на цените на дребно на бензин А95 и дизеловото автомобилно гориво през миналата година в различните географски региони на страната е видно, че..

публикувано на 12.03.19 в 10:26

Кои са събитията на 2018-а в света на науката?

Василена Вълчанова и Любомир Бабуров от платформата „Рацио.бг“ отличиха пред БНР научните достижения на 2018-а година. Според Вълчанова, изстрелването на електрическа кола в космоса с ракета на Илон Мъск е сред най-запомнящите се събития на годината: „Хубавото нещо за всички нас като бъдещи космически туристи е, че виждаме..

публикувано на 27.12.18 в 12:11

Украйна и балтийските държави разкритикуваха планираното разширение на газопровода "Северен поток-2"

Украйна и балтийските държави оспориха на среща в Рига вчера планираното разширение на газопровода по дъното на Балтийско море от Русия към Германия "Северен поток", предаде ДПА. Ако бъде завършен, така нареченият проект "Северен поток-2" ще струва на Украйна, Полша и Словакия милиони долари ползи от транзита на газ, заяви украинският премиер..

публикувано на 06.11.15 в 09:32