Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Данъчни приземиха за седмица въздушния ресторант във Варна

За една седмица от НАП  е запечатан въздушния ресторант на Морската гара във Варна. Данъчните инспектори са посетили ресторанта като тайни клиенти, купили са куверти по 150 лева без кетъринг и не са получили фискален бон. Санкцията е от 500 до 2000 лева. По този начин атракцията е временно приземена, собственик  е фирма от София. От началото на юли от НАП-Варна са извършени общо 5 085 проверки по Северното Черноморие, съставени са 404 акта за административни нарушения. От тях 90 са за неиздаване на касови бележки, 20-за липса на касов апарат и 289 –за разлика в касовата наличност. От касите на  три обекта –хотел,ресторант и бар на крайморската алея, разположени на Дамбата в Балчик са иззети и внесени в републиканския бюджет 4 345 лева. Собственикът на хотел в курорта „Златни пясъци” е внесъл над 91 000 лева просрочени задължения след изземане на паричната наличност от касата на хотела. От началото на юли тази крайна мярка е приложена спрямо 67 обекта на длъжници, общата стойност на иззетите средства от касите е над 200 000 лева.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

ВИЖТЕ ОЩЕ

Бойкот на търговските вериги и банките, как се отразява той на малките квартални магазинчета?

Нов бойкот на търговските вериги предвиждат за днешния ден организаторите,  които вече два пъти изразиха недоволството си срещу високите цени на хранителните стоки. Те призоваха този четвъртък, освен да бойкотират хипермаркетите, хората да не плащат с банкови карти. Бойкотът на банките е заради високите банкови такси, обясниха организаторите...

публикувано на 27.02.25 в 09:30

Абонати в местността Свети Никола са без вода от снощи

От сряда абонатите на ВиК в района на местността "Свети Никола" са без вода. Причината за преустановеното водоподаване е авария. Очакваше се водата да бъде пусната още снощи, според съобщенията на водоразпределителното дружество. Ново съобщение на сайта на ВиК обаче информира, че днес най-късно до 8.00 часа днес водоподаването в района ще бъде..

публикувано на 27.02.25 в 07:50

Днес е сесията на Общинския съвет във Варна

Варненският общински съвет ще заседава днес от 10.00 часа в зала "Пленарна". Двадесетото заседание има прокет за дневен ред с 12 точки.  Предстои общинските съветници да решат дали да одобрят разходи, които ще бъдат направени преди приемането на бюджета за 2025 г. Въпросните средства са предвидени за провеждане на спортни, културни и..

публикувано на 27.02.25 в 06:43

Адресите без ток на 27 февруари

В периода 24.02.2025 - 28.02.2025, от 9:00 до 17:00 , поради неотложни ремонтни дейности на съоръженията за доставка на електроенергия, ще бъде прекъснато електрозахранването в района на с. Млада гвардия - клиентите, електрозахаранени от ТП 1. Ще се редува поетапно изключване на отделни клонове от мрежа НН, така че да не се лишават от..

публикувано на 27.02.25 в 06:18

Облачно време в четвъртък

Утрото в четвъртък ни посреща с хладно, но не чак толкова студено време. Във Варна е 6 градуса, според данните на НИМХ към 5.00 часа. Влажността на въздуха е 95%, а атмосферното налягане е 1022 хПа.  6 градуса е температурата в Шабла и на нос Калиакра. На нос Емине е 5 градуса, в Добрич е 4 градуса, 3 градуса е в Разград. В Бургас има мъгла с..

публикувано на 27.02.25 в 06:16

Бюджетната комисия одобри на първо четене Законопроекта за държавния бюджет

Бюджетната комисия в парламента одобри на първо четене Законопроекта за държавен бюджет за годината. 14 депутати от комисията гласуваха "за" проектозакона, а шест - с глас "против". "Въздържали се" нямаше, съобщава БНР.  Очаква се обсъжданията в пленарната зала по него да бъдат следващата седмица.  Финансовата рамка е изчислена при дефицит от три на..

публикувано на 26.02.25 в 17:50

Пчелари се събират на протест край село Слънчево в събота, планират затваряне на АМ "Хемус"

Национален протест на пчеларите със сборен пункт локалното платно на автомагистрала "Хемус" на разклонението за село Слънчево ще се проведе от 10.30 часа на 1 март, събота, съобщиха организаторите. Те планират затваряне на магистралата и провеждане на автошествие.  Пчеларите изразяват своето несъгласие с  липсата на държавна политика по опазване на..

публикувано на 26.02.25 в 16:20