Софийската градска прокуратура внесе обвинителен акт срещу бившия министър на енергетиката Трайчо Трайков, бившия финансов министър Симеон Дянков, бизнесмена и издател Иво Прокопиев и още 3 души. Това съобщиха от пресцентъра на Софийския градски съд, а не както обикновено – на прокуратурата.
Пред БНР Иво Прокопиев коментира:
Моралното пропадане на прокуратурата очевидно продължава до това да се превърне в напълно инструментална роля в медиината машина на г-н Делян Пеевски, тъй като, когато има нещо, което да се прикрие или някакъв друг по-голям скандал в обществото да се задими, прокуратурата започва да проявява активност. С това си обяснявам, че точно днес беше внесено обвинението, защото, ако обърнахте внимание, днес излезе новината, че държавата започва действия по национализацията на "Дунарит".
Комисията за защита на конкуренцията не откри монопол на пазара на горивата. В секторния анализ регулаторът дава единствено препоръка за електронна платформа в складовете. От извършения анализ на цените на дребно на бензин А95 и дизеловото автомобилно гориво през миналата година в различните географски региони на страната е видно, че..
Василена Вълчанова и Любомир Бабуров от платформата „Рацио.бг“ отличиха пред БНР научните достижения на 2018-а година. Според Вълчанова, изстрелването на електрическа кола в космоса с ракета на Илон Мъск е сред най-запомнящите се събития на годината: „Хубавото нещо за всички нас като бъдещи космически туристи е, че виждаме..
Украйна и балтийските държави оспориха на среща в Рига вчера планираното разширение на газопровода по дъното на Балтийско море от Русия към Германия "Северен поток", предаде ДПА. Ако бъде завършен, така нареченият проект "Северен поток-2" ще струва на Украйна, Полша и Словакия милиони долари ползи от транзита на газ, заяви украинският премиер..