Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

„Ирма” достигна архипелага Флорида Кийс

| обновено на 10.09.17 в 17:12
Снимка: ЕПА/БГНЕС

Ураганът Ирма взе първа жертва. Един човек е убит при катастрофа с пикап във Флорида Кийс, а местните власти определят този случай като първата причинена от урагана „Ирма” смърт в архипелага, предаде „Индипендънт”. 

„Ирма” достигна брега на архипелага Флорида Кийс, съобщиха местните власти. Ураганът вече е 4-та категория с ветрове до 130 мили в час и опасност от сериозни бури."Това е изключително опасна и животозастрашаваща ситуация!" съобщиха от Националната метеорологична служба в Кий Уест. От там призоваха онези, които досега не са обърнали внимание на предупрежденията, да се евакуират, за да защитят живота си. 3 милиона и 400 хиляди домакинства в щата Флорида може да останат без ток заради урагана Ирма. Без ток вече са над 380 000 жилища във Флорида. Превантивно са изключени две атомни централи. Първите признаци на идващото природно бедствие вече се усещат по южното крайбрежие на Флорида с регистриране на торнадо и проливни дъждове. Траекторията му продължава да се измества на запад, което означава, че епицентърът на урагана ще остане близо до бреговете на Флорида, насочвайки се да удари Сейнт Питърсбърг, а не Маями или Тампа.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ
зима, път, Варна

Пътищата във Варненска и Добричка област са отворени и проходими

Отворени и проходими при зимни условия са пътищата във Варненска област, съобщиха от Областно пътно управление-Варна. Стойностите са от минус 1 до плюс 2 градуса. Снегопочистващи машини постоянно обработват пътните настилки. Малко по-трудно проходими са пътните артерии след Девня, в района на Невша, където има натрупана и снежна покривка и пътят е на..

публикувано на 17.02.25 в 06:33

Адресите без ток на 17 февруари

На 17.02.2025, от 9:00 до 16:00 , поради планирани ремонтни дейности на съоръженията за доставка на електроенергия, са възможни смущения в района на гр. ВАРНА; ул. ХРИСТИНА ХРАНОВА. На 17.02.2025, от 9:00 до 16:00 , поради планирани ремонтни дейности на съоръженията за доставка на електроенергия, са възможни смущения в района на гр. ВАРНА;..

публикувано на 17.02.25 в 06:14

Седмицата започва с валежи от дъжд и сняг

Утрото в понеделник ни посреща със студено време в Източна България и валежи от сняг и дъжд. Във Варна е 2 градуса тази сутрин, според данните на НИМХ към 5.00 часа. Превалява дъжд , влажността на въздуха е 94%, а атмосферното налягане е 1019 хПа. Дъжд вали и в Бургас и на нос Емине. Там стойностите са положителни - около 3-4 градуса. По-студено е..

публикувано на 17.02.25 в 06:12
Борислав Гуцанов и Атанас Зафиров на Конгреса на БСП, 15 февруари 2025 г.

Неофициално: Зафиров и Гуцанов на балотаж след вота за председател на БСП

Атанас Зафиров и Борислав Гуцанов отиват на балотаж. Това е резултатът от първия тур в гласуването за председател на БСП на делегатите на 51-ия конгрес, научи "Хоризонт" от свои източници.  Разликата помежду им е в полза на Зафиров. Трети се е класирал бившият председател на софийската организация Калоян Паргов, четвърти е..

публикувано на 16.02.25 в 13:55

Министерство на туризма създава карта на достъпа до важни туристически и културно-исторически обекти

Министерството на туризма инициира създаването на карта на важни, но недостъпни и труднодостъпни туристически и културно-исторически обекти. От ведомството ще настояват за финансиране на необходимите ремонти и подобрения, които ще улеснят достъпа на посетители и ще подпомогнат развитието на местния туризъм. От туристическото министерство ще работят..

публикувано на 16.02.25 в 12:54

Пътищата във Варна са проходими в зимни условия, няма затворени участъци

Слаб сняг вали във Варна и региона, пътищата са проходими при зимни условия. Проблеми с натрупването на повече сняг е имало на обръщачите на автобусите в квартал "Владислав Варненчик" и в квартал "Галата" в район "Аспарухово", но са изпратени на място фирмите за снегопочистване и автобусите излизат нормално-съобщи дежурния в община Варна...

публикувано на 16.02.25 в 11:40

30% активност в село Ягнило на частичните избори за кмет

30 процента е избирателната активност в село Ягнило, община Ветрино на частичните местни избори за кмет, които се провеждат днес. Гласуването протична нормално, каза за Радио Варна председателят на Общинската избирателна комисия във Ветрино Георги Андреев. В селото има една избирателна секция. Около 130 души имат право на глас. От тях до 11:30 са..

публикувано на 16.02.25 в 11:37