Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Кметът на Добрич ще иска кредит за изплащане на заплати и осигуровки

Снимка: kmeta.bg

Краткосрочен кредит в размер на 1 280 000 лева да ползва община Добрич, ще предложи на сесията на общинския съвет кметът Йордан Йорданов. Като причина той посочва настъпилия в общинския бюджет за 2017 г. „касов разрив с временен характер“. Йорданов посочва, че заради наложена на община Добрич финансова корекция за Регионалното депо за отпадъци край с. Стожер, през тази година министерството на финансите е направило удръжки в размер на 1 105 000 лева от април досега. Прогнозата е, че до края на 2017 г. ще бъдат удържани още  175 000 лева за дължими лихви. „В резултат от прихващането, приходната част на бюджета на община  Добрич се намалява с горепосочените суми, което причинява изключително затруднение за изпълнението на финансовите ангажименти на общината“ – твърди кметът. Според него, това прави невъзможно изпълнението на капиталовата програма за 2017 г. и застрашава  редовното изплащане на работни заплати и осигуровки, издръжката на социални, здравни и образователни заведения. Ако съветниците дадат своето съгласие за заема, се предвижда той да бъде изплатен за една година, като погасителните вноски ще са  от собствени бюджетни средства. 




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ
Росица Матева

ЦИК е готова да предостави на "Информационно обслужване" нужните данни за изборите

Централната избирателна комисия е в готовност да предостави повторно на фирмата "Информационно обслужване" хартиените протоколи и електронните носители, които Конституционният съд предостави, за да се преизчислят резултатите от изборите на 27 октомври миналата година, предаде БНР. Това се налага, след като Софийска градска прокуратура е иззела от..

публикувано на 10.03.25 в 19:43

Подменят асфалта на входа на Морската градина

Нова асфалтова настилка ще бъде положена на входа на Морската градина във Варна. Започва извършването на "малки ремонти" по пешеходната зона на централната градска част, съобщават от общинския пресцентър.  Поетапното отстраняване на компрометираните участъци започва със седем приоритетни точки по бул. „Сливница“, бул. „Княз Борис I“и пл...

обновено на 10.03.25 в 19:36

Установиха незаконна сеч в местността Баба Алено във Варна

Проверка на служители на Община Варна е установила незаконна сеч на дървета в местността Баба Алено. Действията по проверката са предприети след сигнал. За незаконната сеч са съставени констативни протоколи. Установена е фирмата, извършила сечта и са предприети действия срещу нея. Това съобщи за БНТ заместник-кметът по обществен ред и сигурност Илия..

публикувано на 10.03.25 в 19:35

Почти е готов ремонтът на околовръстното във „Владиславово“

Почти е готов ремонтът на околовръстната артерия на кв. „Владислав Варненчик“. На бул. „Янко Мустаков“ до края на седмицата ще бъде положен последният пласт настилка, ще бъдат изградени ново осветление и тротоари, а през следващата седмица ще бъде разграфена и пътната маркировка. Това съобщава кметът на Варна Благомир Коцев във Facebook. Други..

публикувано на 10.03.25 в 19:29

Община Варна прави публично обсъждане за поемане на над 26 млн. лева дълг

Община Варна има намерение да поеме нов дългосрочен дълг в размер до 26,3 млн. лв., с които да реализира общо 18 проекта на обща стойност 70,5 млн. лв., както и още един проект, който ще се финансира по вече сключен договор за кредит от 2023 г. в размер до 2,2 млн. лв. Средствата ще се изразходват за съфинансиране на 15 проекта по Националния план за..

публикувано на 10.03.25 в 17:24

ЕЦТП предлага да бъде отложено увеличението на пътните такси

Увеличението на тол таксите и винетките да се отложи с една година. Това предлагат от Европейския център за транспортни политики /ЕЦТП/. Предложението е адресирано до министър-председателя, министъра на регионалното развитие и благоустройството, както и до редица неправителствени и браншови организации. Според Диана Русинова, председател на..

публикувано на 10.03.25 в 16:15

Фини прахови частици над нормата във Варна през почивните дни

Повишена запрашеност през почивните дни е констатирана във Варна. Нормата на концентрация на фини прахови частици в атмосферния въздух е превишена. На 7 март количеството измерен прах от Автоматична измервателна станция до СУ "Ангел Кънчев" в кв. "Левски" е 59.07 µg/m3 при норма 50 µg/m3. В следващите дни стойностите са били 55 и 63 µg/m3, каза Ерджан..

публикувано на 10.03.25 в 15:00