Oще месец продължава т.нар. дигитално турне edit on the road, което започна в края на август от Варна и ще обхване общо седем те най-големи града у нас.
Зад идеята да срещнат дигиталните предприемачи и традиционния бизнес стои Саша Безуханова. Дама, която определено не се нуждае от представяне.
Защо се налага чуйте от самата нея:
Повече от една трета от компаниите, създадени в последните три години у нас и дигитално ориентирани вече успяват да се издържат сами. Това са част от изводите на проучването, за което само преди минути говори Саша Безуханова, нашият основен събеседник в StartUp.
Още за изводите от анализа на българската стартъп среда, следват сега:
И в края, чуйте дали все още има ниши за развиване на нови бизнеси. Отговорът е на Станимир Милев, един от хората заснели – в свободното си време промоклиповете и видеата на повечето български стартъпи, докато развива собствения си бизнес за видео продукция, анимация и digital media, а работи и за популяризиране на работата на фондация Стартъп България:
На днешния ден се навършват 125 години от кончината на Капитан Петко Войвода. Паметта на великия българин беше почетена във Варна с общоградско поклонение и заупокойна молитва отслужена от свещеници на Варненска и Великопреславска света митрополия. Събитието се състоя на Централните градски гробища, където се намират тленните..
Властите предупредиха за опасно предизвикателство сред тийнейджърите в "ТикТок" с общодостъпно лекарство - да приемат парацетамол в големи дози. Употребата на лекарствени продукти, включително и такива без рецепта, трябва да бъде само при определени показания и наличие на симптоми, посочват Здравното министерство и Изпълнителната агенция по..
Фондация „Майки за донорството“ набира средства в подкрепа на двойки с репродуктивни проблеми. Д-р Борислав Станчев от дирекция „Превенции“ към Община Варна за опасността от електронните цигари и вейпове. Ще ви срещнем с Мира Димитрова и Боян Велев - двама млади и талантливи комуникатори на науката, съоснователи на платформата "Площад..
Учителското съсловие с готовност за протест, ако в бюджета за 2025 година не бъде заложено увеличението на заплатите им. Павлин Косев - председател на Варненската асоциация на ресторантьорите и хотелиерите, за исканата намалена ставка на ДДС за хотели и ресторанти. Какви са изводите за безопасността на варненци и възможностите за..
Има ли ефект на снежната топка при избора на разкрасителни процедури и операции? К акви са регулациите и важат ли и за немедицинските лица , които правят естетични корекции? Коментираме с д-р Даниел Янков – дерматолог в клиниката по пластична хирургия към ВМА–Варна, в 8.40 часа. И още на тема здраве: В сезона на грипа и вирусите препоръката на..
Онлайн петиция след тежък инцидент със загинал пешеходец във „Виница“ набира подкрепа – искането е за забрана на преминаването на тежкотоварна и извънгабаритна техника в квартала. Сава Коев – ръководител на големия „ВиК“-проект във Варна, ще коментира контрола върху изпълнението. Тема с продължение: заместник-кметът Илия Коев с позиция на..