Конкурс за зимна детска рисунка организира Радио Варна. "Идеята се породи от факта, че бихме искали нашата коледна картичка да е на хартиен носител, тоест в стария хубав хартиен вариант и първа награда е точно това – победителят ще може да сподели творчеството си със всички наши приятели", разказа в предаването "Новият ден" директорът на медията Наталия Чешмеджиева. Всички деца ще получат грамоти и ще могат да видят рисунката си в изложба, която ще бъде открита на 17 декември, от 11 часа в Арт салона на Радио Варна. Тогава ще е и награждаването. "В журито сме поканили художника Петьо Маринов, известната варненска галеристка Ваня Маркова и дизайнера Виктор Петков. Изборът на материалите, инструментите и техниката на рисуване ще са изключително по избор на децата, а темата на конкурса заимствахме от припева на една от най-популярните зимни детски песни „Подаръци ще има... ”, добави Наталия Чешмеджиева.
От днес е задължително двойното обозначение на цените на стоки и услуги в лева и в евро. Двете трябва да са изписани с еднакъв шрифт върху етикетите, а търговците получават два месеца гратисен период, за да приведат в съответствие софтуера на касовите си апарати, предаде БНР. Законът за въвеждане на еврото предвижда задължително от 8 август тази..
Нова измама - фишинг офанзива със SMS в България се представя от името на куриерски компании. Целта е да се източат лични данни, както и финансова информация на потребителите. Новите измами се засичат все по-трудно, предупреждават експерти, тъй като новите технологии в комбинацията с изкуствения интелект дават все по-голяма преднина на престъпните групи...
Четвърти ден продължава ликвидирането на пожара до Летището край Балчик , засегнал стотици декари борови гори и сухи треви. Произшествието е регистрирано в 12,33 ч. на 5 август, работата по него продължава близо 70 часа, като все още остава неприключено, отбелязва началникът на Районната служба Пожарна безопасност и защита на населението - Балчик..
Общински съвет – Варна отправя призив към представители на варненския бизнес, инвеститори, спонсори и дарители да окажат съдействие за стабилизиране и бъдещо развитие на ФК „Спартак“. Повод за това е постъпило днес писмо от клуба в деловодството на ОбС, в което се алармира за тежкото финансово състояние на „Спартак“. В документа се настоява за спешна..
Днес след 22,00 часа автобусите по линии 148, 209 и 209 Бърз няма да обслужват спирки "Възраждане" и "Хемус" посока кв. "Владиславово". Ще преминават по ул. "Вяра", бул. "Трети март", бул. "Република" и ще се включват по маршрута си на бул. "Цар Освободител". Промените се въвеждат поради ВиК авария в района на северното платно на бул. "Цар Освободител"..
Земеделските земи в област Варна са поскъпнали през 2024 година. Цената на сделките с ниви достига 1 971 лв. за един декар, което е със 7.5% повече в сравнение с 2023 година, съобщават от Териториално статистическо бюро - Североизток. Област Варна е на шесто място по цени. Преди нея са областите Добрич - с 3 531 лв., Силистра - с 2 618 лв., Русе -..
Сезонът върви според направените прогнози за доста силно присъствие на немския пазар. Това се дължи на подобрената транспортна достъпност - авиокомпания базира самолет, който обслужва големите летища в Германия. 25-30% е отчетеният ръст на броя на немските туристи. Това каза проф. Стоян Маринов, съпредседател на Варненската туристическа камара. Той..