Ежегодната коледна кампания на "Карин Дом", имаща за цел набиране на средства за програма “Ранно детско развитие” стартира. Програмата е насочена към малки деца (0-3г.) с изоставане в развитието, увреждания, атипично поведение, социални и емоционални затруднения.Тази година в каузата се включиха утвърдени и успешни съвременни артисти, част от културния живот на страната – Калоян Илиев – Kokimoto, Антония Колева – NITRA, Виктория Георгиева MOUSE и Николай Божинов Nikka Why. Към творческия екип, който в продължение на няколко дни рисуваше коледни картички заедно с децата в Карин дом, се включи художничката и създателката на последната визия на фестивала „Усмихни се, Карин дом“ – Антоанета Абаджиева. Талантливата оперна певица – Филипа Руженова също добави своя творчески талант като художник.
Концепцията на календара е вдъхновена от българските традиции и изпълнена съгласно обичаите. Изображението за всеки месец е фотография заснета с участието на децата, посещаващи "Карин дом". Красотата на традиционните български обичаи е разказана през обектива на талантливата Звезди Патаре – фотограф, стилист и декоратор. Вяра Николаева разговаря с нея:
Как се роди тази идея да снимате децата ?
Идеята се роди съвсем спонтанно в разговор с моите приятели от "Карин дом", докато подготвяхме фестивала "Усмихни се", за който аз помогнах с нещо дребно. Обсъждайки декорите, които правехме си казах: Имаме декори, имаме прекрасни деца, защо да не направим хубави снимки с тях. Тогава Венета ми каза: Защо не и снимки за календара. Събрахме се и заедно всички решихме каква да бъде темата. Тя стана интересна, защото всеки месец сме представили с характерен за него ритуал, български обичай, традиционен наш празник случващ се в рамките на съответния месец. Децата от "Карин дом" натоварихме се тези роли. Беше предизвикателство за всички. 
Залагайки на българските обичаи, традиции и работейки с децата това е опознаване на нашия бит и култура. Можем ли да кажем, че има и образователен момент?
Идеята беше децата да се забавляват влизайки в роля. Аз много се гордея с моите малко герои от "Карин дом". Те се справиха страхотно. Смятам, че аз и екипът трябва да сме им благодарни, че се съгласиха да участват. Фотографите не трябва да забравяме, че повече от 50% от резултата, който получаваме правейки портрети се дължи на модела отсреща. Аз имах огромен късмет да получа доверието им и да изпитаме заедно тази емоция . Беше вълнуващо. Децата, те как реагираха по време на снимките? 
Според председателя на ДСБ Варна д-р Ивайло Митковски няма причина от тук нататък кметът на морската столица Благомир Коцев да продължава да е в ареста. В обзорното предаване на РВ „Позиция“ той заяви, че след като следствието е приключило, оправданието за задържането му, че може да повлияе на свидетели, е отпаднало. „Докато се гледа..
Макрорамката на бюджета 2026-та показва, че разходите като процент от БВП ще достигнат нечувани за съвременната история на България нива. „Това не е държавата, която познавам, каза бившият министър на икономиката Николай Василев, като допълни, че България до сега е харчила около трийсет и няколко процента от БВП“. По думите му очертаващите се..
Интервю с Paolo Bruno (THY LIGHT) Първият концерт на бразилската фюнеръл блек метъл група THY LIGHT в България е на 16 ноември. Актуалната екстремна формация ще свири в софийския клуб „Mixtape5“, а подгряващи банди са родната DIMHOLT и гръцката блек метъл група INFERNAL STORM. По повод първия концерт на THY LIGHT в България със съдействието на..
Специализираната АГ болница във Варна отбелязва световния ден на недоносените деца - 17 ноември, със семинар на тема "Всичко за недоносеното бебе - от болницата до необходимата грижа у дома след изписването" . Лекторите - д-р Симеона Живкова и акушерката Фаня Кючюн, от неонатологичното отделение в СБАГАЛ "Проф. д-р Димитър Стаматов", ще говорят..
Липсата на важни инфраструктурни връзки, като магистрала "Хемус" , продължава да забавя развитието на областите от Северна и Централна България. Варна, Русе, Велико Търново и Габрово не си взаимодействат достатъчно. Те не успяват да изградят устойчива икономическа ос, за разлика от Южна България, където се оформя силна линия..
Бюджет 2026 е политически компромис, съставен така, че да няма толкова недоволни. На всеки е дадено по малко, а резултатът е позната формула на добрите бюджети - такива, които не предизвикват кризи, но и не водят до дълбоки промени. Така коментира одобрения от кабинета проект на бюджета на страната за 2026 икономистът Димитър Събев от Институт за..
Човек трябва да е чувствителен към света - емоцията не е само в нас, тя е около нас. Това подчерта за Радио Варна художничката и преподавател в Националното училище по изкуствата "Добри Христов" във Варна - Миряна Пеловска. Тя откри своята самостоятелна изложба "Къси разкази" в Градската художествена галерия "Борис Георгиев". Експозицията, която..