Евтим Милошев – един от най-успешните телевизионни и кино продуценти у нас, от няколко дни разкрива във Варненския свободен университет тънкостите на това да работиш с десетки актьори, холивудски режисьори и дали може да се издържаш с документални филми.
Началото на кариерата му започва още в първите години на демокрацията у нас, когато младията тогава Евтим Милошев е все още студент по строително инженерство в Университета по архитектура, стротиелство и геодезия.
Кога и как се раждат предприемачите в киноиндустрията у нас и какво е нужно, за да си успешен на един малък пазар като българския?
Отговорите на всички тези въпроси предстоят, но преди всичко трябва да бъдем добри слушатели. Това е първият съвет, който дава Евтим Милошев. Чуйте повече в звуковия файл:
В „Алея Култура“ на 13 юли с Мартин Николов - „Гиздава“ – национално благтоворително турне на Деси Добрева; - „Висок хоризонт“ – изложба на Васил Стоев; - „Мотодзен“ – рокерските истории на Красимир Симеонов; - Държавен архив – Варна организира конкурс за есе; - Мартин Кръстев с премиера на..
На 7 юли в "От другата страна" по Радио Варна Специално интервю с Pi Stoffers (LORD OF THE LOST). Разговор с Коста Коларов (екс-BLOODRUSH) за дебюта на ЦАР ПЛЪХ "Най-после тишина". Даниел Елисеев (UNTOLD STORIES) за първото издание на фестивала за прогресив музика "ProgVibe Balkans" (21 – 22 ноември, София). Албумът на АТЛАС "Кукла" за първи път..
В „Алея Култура“ на 6 юли с Мартин Николов - IV Международно триенале „Духът на акварела“ – разговор със Селма Тодорова, куратор на изложбата в Градската художествена галерия „Борис Георгиев“ във Варна и председател на Фондация „IWS Bulgaria“; - „Q-Jazzfestival 2025“ (9 – 12 юли, Варна) – говори Дарин Сотиров от школа „Дедал“;..
На 30 юни в "От другата страна" по Радио Варна Специално интервю с Eric Bass (SHINEDOWN, ERIC BASS PRESENTS). Разговор с Георги Хранов за новите проекти на MUDDY. Б.Т.Р. и АХАТ със съвместно турне – говори Атанас Пенев (Наско от Б.Т.Р.). Концертът и изложбата "Джулай се завръща у дома" (30 юни – 1 юли, Варна) – разговори с Светослава..
В „Алея Култура“ на 29 юни с Мартин Николов - „Джулай се завръща у дома“ – концерт и изложба за посрещането на Джулай Морнинг – говорят Светослава Георгиева, директор на дирекция "Култура и духовно развитие" в община Варна и Борис Касиков, главен експерт в дирекцията; - „Анивенчър Комик Кон“ – разговор с Ани Иванова; -..