Проектът „Топъл обяд” за деца в неравностойно положение, в рамките на Партньорска мрежа за благотворителност на БЧК, стартира в периода 01.12.2017г. - 22.03.2018 г. в две училища на Община Суворово .
За учебната 2017/2018 год. на общо 65 ученика, в т.ч. 35 от ОУ „Хр. Ботев“ – с. Чернево и 30 от ОУ „Хр. Ботев“ – с. Николаевка, ще е осигурен топъл обяд в продължение на 70 учебни дни. За рамките на страната обхванатите деца са 1600 на територията на 25 области за тази учебна година, а за седем поредни години – общо 14 500.
Програмата ще бъде открита на 1 декември в 12:30 часа в ОУ „Христо Ботев“, с. Чернево.
Решението на ОблС на БЧК Варна за реализиране на проекта в Община Суворово бе взето въз основа на редица социално-икономически индикатори, които показват завишена степен на социална уязвимост на семействата и децата за задоволяване на базовите и образователните потребности поради наличие на повече от един риск – бедност, безработица, влошено здраве/увреждания, непълни семейства и други.
Децата, включени за топъл обяд, са предложени от училищните ръководства в партньорство с отдел „Социална закрила“ - Суворово въз основа на следните социални критерии:
- сираци, полусираци или деца на самотни родители;
- ученици с физически или психически увреждания;
- ученици с безработни родили/ настойници/попечители;
- ученици с родители/настойници/попечители с увреждане.
Проектът на ОблС на БЧК Варна е одобрен от НС на БЧК и се осъществява благодарение на фондонабиране чрез националната Партньорска мрежа за благотворителност на БЧК и инициирано фондонабиране във Варна за програма „Топъл обяд”. Той е желан и нужен като механизъм за превенция на отпадане от образование на ученици чрез социална подкрепа за хранене.
Управителят на БНБ Димитър Радев отправи критика към фискалната политика на правителството и предупреди, че ако тя не се промени, има опасност от румънски сценарий. Според управителят на БНБ Димитър Радев бюджетът за 2026 година е изправен пред сериозни трудности. Той смята, че тази година инфлацията у нас ще бъде по-висока от тази в..
На 13 октомври в Италия предстои национална четиричасова стачка – от 12:00 до 16:00 ч., на въздушния транспорт, съобщават от Министерството на външните работи (МВнР). Възможни са отмяна или забавяне на полети, особено на големите летища в страната, информират от Ситуационния център на ведомството. От министерството препоръчват на българските..
През нощта облачността ще увеличи и ще променлива, по-често значителна, но без валежи. Ще духа слаб, по Северното Черноморие до умерен вятър от запад-северозапад, който привечер на много места ще стихне. Минимални температури между 6° и 11°, максимални от 15° до 20°, за Варна минимална около 10°, максимална около 19°. Вълнение 2-3, в..
Очакват се големи количества противогрипни ваксини . Това увери пред БНР Николай Костов, председател на Асоциацията на собствениците на аптеки. Започнало е изписването от дистрибуторите . Тази година количеството "Инфлувак" ще е по-голямо, като 90 на сто от тази ваксина идва сега, обясни той. " Сега е моментът за ваксиниране ...
Граждани на Варна са внесли в прокуратурата и РДНСК подписка, във връзка с няколко разрешителни за строежи върху дерета и канали в района на плаж „Кабакум“ и местностите „Карантината“ и „Зеленика“. Това съобщи в предаването на Радио Варна „Позиция“ Мартин Златев, който е председател на ПК “Благоустройство и коменални дейности“ към Варненския..
Няма никаква организация в разследването по случая с варненския кмет Благомир Коцев. Това каза в ефира на обзорното предаване „Позиция“ единият от неговите адвокатиНиколай Владимиров. По думите на Владимиров самият съдебен състав е обърнал внимание, че това дело се води хаотично и неритмично. „Прокуратурата използва факта, че Коцев..
Лоши са условията за туризъм в планините, съобщиха за БТА от Планинската спасителна служба (ПСС) на Българския Червен кръст. Времето е облачно и мъгливо, по билата на планините има ураганен вятър. Температурите са от минус 2 до 5°. Вчера планинските спасители са оказали помощ на двама души, които са се загубили. Те са открити и заведени на..