Варна официално има своя ангелски клуб – BBF Angels Club, който цели да подобри достъпа до финансиране на развиващите се предприемачи.
Между 30 и 200 хил. евро ще могат да получат стартиращи компании от новосъздадения клуб на бизнес ангелите във Варна. Това съобщи за предаването StartUp на Радио Варна един от учредителите Димитър Василев.
Поне две ще са апликационните форми, посредством които ще бъдат набирани предприемачите, които търсят финансиране за идеите си.
Първото набиране вече е в ход от 10 януари. Последната дата, в което могат да се подават заявки е 9 февруари. В края на следващия месец ще станат ясни и компаниите, които ще бъдат финансирани.
Търсим не само варненски или дори български компании, но и такива от Европа. Предпочитаме предприемачи с вече готов продукт или услуга, но е възможно да бъдат финансирани и проекти на ниво идея с голям потенциал, каза Василев.
Във варненския клуб на бизнес ангелите участват инвеститори от Варна, Пловдив, София, Лондон, Мюнхен, Дубай и Майорка.
Още пояснява Димитър Василев, един от основателите на BBF Angels Club във Варba:
В момента у нас действат няколко клуба на бизнес ангелите, които предлагат финансиране между 20 и 200 хил. евро.
Оттеглянето на Бюджет 2026 и реакцията на Бойко Борисов е рефлекс, основан на страх. Той знае до какво може да доведе гнева на хората по улиците. Има несполучлив опит от минали години. Това коментира в предаването на Радио Варна POST FACTUM политологът Теодор Славев. Според него в решението не може да се намери нова управленска логика. Славев..
БСП може да преосмисли участието си в управлението. Това заяви лидерът на социалистите Атанас Зафиров на извънреден брифинг на Позитано 20, предаде БНР. Българската социалистическа партия изрази сериозно безпокойство от решението за отлагане на бюджетната процедура за 2026 година. След съвместно заседание на Изпълнителното бюро на партията и..
Софийска градска прокуратура (СГП) привлече към наказателна отговорност 7 лица за организирана престъпна група, свързана с корупция (чл. 321, ал. 3 НК), и постанови задържането им за срок до 72 часа., предаде БГНЕС. Обвинението спрямо тях е, че от началото на месец януари 2013 г. до 26.11.2025 г. на територията на гр. София, гр. Варна и други части на..
Състав на Варненския окръжен съд измени мярката за неотклонение на кмета на Варна Благомир Коцев в по-лека, като го пусна на свобода под парична гаранция в размер на 200 000 лева. Сумата трябва да бъде платена в 7-дневен срок. Десетки симпатизанти на Коцев очакваха произнасянето пред сградата на Съдебната палата, те скандираха "Свобода" и "Победа"...
2025-а година е една от най-тежките в последните 30 години, нуждаем се от кардинални промени в напояването и поземлените отношения, каза по време на откриването на 13-ия национален агросеминар, организиран от Националната асоциация на зърнопроизводителите с участието на МЗХ, председателят на организацията Илия Проданов. Форумът в курорта Албена до..
Състав на Варненския окръжен съд ще се произнесе в 17,00 часа по мярката за неотклонение "задържане под стража" на кмета на Варна Благомир Коцев. Защитата на Коцев - адвокатите Ина Лулчева и Николай Владимиров, поискаха мярка "подписка" като заявиха, че разследването е приключило и Коцев няма как да повлияе, ако е на свобода. След пледоариите на..
Общински съвет – Варна одобри компенсирани промени по бюджета на общината за 2025 г., продиктувани от непланирани разходи и възникнали нови обстоятелства. Корекциите се извършват в рамките на утвърдените бюджетни параметри, като средствата се пренасочват от дейности, които няма да бъдат реализирани през тази година. Според решение на..