"Вероятно ще има разминаване между данните, които ще отчита нашата мобилна станция за качеството на въздуха и тези на станцията, която е към Агенцията по околна среда", това коментира в "Позиция" кметът на Девня Свилен Шитов. Той напомни, че от общината имат намерение да закупят измервателен уред, който да отчита нивата на фини прахови частици в града.
Според Шитов, разминаването ще дойде от това, че станцията на агенцията се намира далеч от индустриалния район, докато тази на общината ще е мобилна и може да бъде позиционирана на различни места в града, където има съмнения за повишени нива на замърсяване. Шитов заяви: "Ако има разминаване, ще докажем, че трябва да се вземат мерки за подобряване качеството на въздуха".
14,5 милиона лева е бюджета на община Девня за тази година, той е най-високият за последните 15 години, съобщи Свилен Шитов. Близо 5 милиона лева са предвидени за инфраструктура. С тези пари ще бъде подменена водопроводната мрежа на 15 улици в града и някои села в общината. Тези улици ще бъдат изцяло асфалтирани, допълни кметът на Девня.
Стогодишнината на железопътната гара във Варна беше отбелязана днес с тържество и представяне на музейна експозиция с архивни документи, снимки и предмети. Събитието се проведе в чакалнята на жп гарата във Варна. Беседа за историята на емблематичната сграда изнесе Емилияна Димитрова от Държавния архив във Варна. Експозиция от стари железничарски..
Социалните плащания за българите няма да бъдат намалени, нещо повече - ще бъде съхранена и програмата "Топъл обяд", чийто срок изтича през септември. Това съобщи във Варна социалният министър Борислав Гуцанов , който участва в тържествата, посветени на националния празник. Гуцанов каза, че е удовлетворен от съдействието и на партньорите в..
По повод Националния празник на България Трети март, историкът Траян Димитров сподели своето мнение за значението на датата и нейното място в българската история. Той изрази убеждението си, че Трети март не е просто ден за почивка, а символ на свободата, която българският народ е извоювал чрез тежки битки. Димитров подчерта, че въпреки значението..
С тържествено издигане на националния флаг на Република България на площад "Св. св. Кирил и Методий" във Варна започнаха честванията на 147 години от Освобождението на България. На мемориалните паметници на воини-освободители в Морската градина с военен ритуал бяха положени венци и цветя. Актьорът Станислав Кондов, водещ на..
Колоезденето е четвъртият спорт, включен в 62-рата Щафетна обиколка на Радио Варна. Началото на състезанието беше дадено на входа на Морската градина от директора на Радио Варна Наталия Чешмеджиева. И тази година плуването, колоезденето и катеренето са включени в Щафетата. Спортното катерене се проведе за трета поредна година, а началото на..
Днес за 62-ри път се провежда традиционната Щафетна обиколка на Радио Варна, посветена на Националния празник - 3 март. Това е най-голямата аматьорска проява в региона. Интересен факт е, че само веднъж от 1962 г. насам обиколката не се е състояла заради заледено трасе и изключително ниски температури в региона, въпреки че десетина атлети са дошли за..
Музеят на мозайките в Девня ще работи със свободен вход на Трети март. Посетителите ще могат да видят най-новата витрина с ценни находки от края на II век и началото на III век, открити в зидана гробница в квартал „Химик“ през 1993 г. Те са реставрирани и експонирани в специално пространство чрез проект на музея и Община Девня, финансиран от..