"Ние създаваме такъв знак за доверие, защото хората имат притеснения относно интернет-търговията. Смятат, че има рискове и опасности."
Дали обаче търговците ще пожелаят знакът "е-надежден" да бъде поставен на сайта им? За да го получат те трябва да отговарят на 9 критерия и да платят 200 лева такса, за да бъде проверена фирмата им, каза още Богомил Николов. И допълни:
"Единият от критериите е търговецът да не е глобяван през последната една година за нелоялни практики, неравноправни клаузи или нелоялна конкуренция. Също така - да е изпълнил всички свои информационни задължения. Друг критерии е този за безопасност. Например - връзката на търговеца да е криптирана. Това означа, че горе в адрес бара, където започва всеки един интернет адрес, трябва да има едно - s. Това гарантира, че връзката е криптирана и когато аз въвеждам свои лични данни или своята банкова карта, няма опасност някой хакер да открадне тази информация и след това да злоупотребява с нея. Друг критерии е този за качеството. Например - проверка на стоката преди плащане."

Всички варненски университети участват в изложение "Моят избор, моето бъдеще" на територията на Висшето военноморско училище"Никола Вапцаров". Изложението се провежда по инициатива на Студентския съвет към ВВМУ с подкрепата на общината.В рамките на проявата, посетителите имат възможност да разгледат и учебно -материалната база на Морското училище...
Учители и ръководители на школи, свързани с обучението по православни християнски ценности и традиции от Варна и страната участват в научно-практически семинар в курорта "Св.св.Константин и Елена " край Варна. Форумът е посветен на представянето на добри практики в обучението по религия и на 20-годишнината на петте школи, свързани с темата в..
Планът на американския президент Доналд Тръмп за спиране на войната разбуни духовете в Украйна и в ЕС. Планът съдържа големи отстъпки от страна на Украйна, включително Киев да се откаже от някои територии и оръжия, както и значително да съкрати въоръжените си сили. В конституцията на страната трябва да бъде записано, че тя няма да се..
Най-вероятно кметът на Варна Благомир Коцев ще бъде преместен от София във Варненския затвор в началото на следващата седмица. Това съобщи единият от адвокатите на кмета Ина Лулчева, в предаването на Радио Варна „Позиция“. „Надявам се, че съдът във Варна ще измени мярката на Благомир Коцев. Това той ще може да се върне при семейството си, а и..
През тази седмица от Института за пазарна икономика представиха свой, алтернативен на държавния бюджет, с драстични реформи и орязване на разходите в администрацията, здравеопазването и съдебната система. Така, според експертите, ще се предотврати задълбочаването на дефицита до края на десетилетието и ще се избегне "румънския сценарий". Не говорим..
Дейността по почистване на дъждоприемните шахти във Варна трябва да бъде приоритет, за да не се стига до наводнения и нарушаване на инфраструктурата. Това каза Явор Димитров, директор на "Басейнова дирекция" - Черноморски район. Той посочи, че в Плана за управление на риска от наводнения за морската столица е отбелязано, че в ниските си части..
Лоши са условията за туризъм в планините, казаха за БТА от Планинската спасителна служба (ПСС) на БЧК. Те допълниха, че има мъгли, а по високите части - и ураганни ветрове. Температурите са ниски. От ПСС казаха също, че през последните 24 часа не е имало инциденти в планините.