4
След като не се явиха кандидати на първия търг за продажбата на бившия плавателен съд - кораб „Комета – 5“, през януари, нов търг ще има на 18.04.2018 г. от 10 часа. Той ще бъде с тайно наддаване в Областна администрация – Варна, която е собственик на кометата, съгласно Заповед № 2401 / 15.12. 1997г. на Министъра на финансите на Република България. Тя се намира върху имот частна държавна собственост, на брега на канала в парка на кв.Аспарухово. Първоначалната цена ще е по-ниска от първия
търг, съгласно процедурите, и от 9 500 лв. става 7 920 лева с ДДС. Заявления за участие се приемат от днес 10.04.2017г. до 17.04.2018г. в деловодството на Областна администрация – Варна.
Кометата е на брега на канала море-езеро от 80-те години, спомнят си жителите на квартала, а допреди 6-7 години беше ресторант. Оттогава съоръжението се руши и ръждясва. Как приемат ситуацията посетителите в Аспаруховия парк чуйте в звуковия файл:От партия "Да, България" призовават жителите на Варна на протест утре пред залата, в която ще се събере Общинската избирателна комисия. Българският политик, адвокат и общественик Стела Николова пише в социалните мрежи: "Свободата не ще екзарх, иска Караджата!"..
Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов е потърсил представителите на партията в Общинската избирателна комисия (ОИК) във Варна, да гласуват срещу изтеглянето на кмета Благомир Коцев, заявиха от партията за NOVA. Борисов е заявил, че не желае..
Всички варненски университети участват в изложение "Моят избор, моето бъдеще" на територията на Висшето военноморско училище"Никола Вапцаров". Изложението се провежда по инициатива на Студентския съвет към ВВМУ с подкрепата на общината.В рамките на проявата, посетителите имат възможност да разгледат и учебно -материалната база на Морското училище...
Учители и ръководители на училище, свързани с обучението по православни християнски ценности и традиции от Варна участват в научно-практически семинар в курорта "Св.св.Константин и Елена " край Варна. Форумът е посветен на представянето на добри практики в обучението по религия и на 20-годишните на петите училища, свързани с темата в..
През нощта облачността ще е променлива. Ще духа слаб до умерен вятър от югоизточна четвърт и минимални температури ще са от 9°-14 във вътрешността, до 13°-16° по Черноморието, за Варна 15°. Утре облачността постепенно ще се увеличи до значителна, около и след обяд на места придружена с валежи от дъжд. Вятърът ще се обърне от запад-северозапад, само над..
Планът на американския президент Доналд Тръмп за спиране на войната разбуни духовете в Украйна и в ЕС. Планът съдържа големи отстъпки от страна на Украйна, включително Киев да се откаже от някои територии и оръжия, както и значително да съкрати въоръжените си сили. В конституцията на страната трябва да бъде записано, че тя няма да се..
Дейността по почистване на дъждоприемните шахти във Варна трябва да бъде приоритет, за да не се стига до наводнения и нарушаване на инфраструктурата. Това каза Явор Димитров, директор на "Басейнова дирекция" - Черноморски район. Той посочи, че в Плана за управление на риска от наводнения за морската столица е отбелязано, че в ниските си части..