На празника на Балчик, който се отбелязва на 24 май, ще бъде отворен базар, а деца и възрастни ще могат да се забавляват на увеселителни съоръжения, съобщават от кметската управа. Общината вече определи пространството за атракционите и търговските щандове по алея "Ехо" в дните между 23-25 май. Собствениците на стрелбища, люлки и други увеселителни съоръжения могат да кандидатстват за място на алеята от 3 май като таксата е по лев за квадратен метър на ден, посочват от общината. От общинската администрация изискват при подаване на заявката да бъдат представени снимки на съоръженията. На празничния базар търговците на стоки ще заплащат по три лева за квадратен метър на ден, според общинската наредба за местните такси и цени на услуги.
Варна е единствената българска община, одобрена за участие в престижната пилотна програма D3HUB (Data-Driven Destinations Hub), съобщиха от общинска дирекция „Туризъм“. Програмата е създадена с цел да подпомага на туристическите дестинации в прехода им към устойчиво и дигитално управление и използването на данни. С включването си в..
Лек автомобил е блъснал 77-годишна жена на централна варненска улица. За инцидента от 11 часа в понеделник, 10 февруари, съобщиха от Областната дирекция на МВР. Водач на лек автомобил, с отрицателни проби за алкохол и наркотични вещества, е блъснал 77 – годишна варненка, на пешеходна пътека. Вследствие на удара, жената е с фрактура на черепа, настанена..
Министърът на финансите Теменужка Петкова и Управителния съвет на Националното сдружение на общините в България ще обсъдят днес параметрите на бюджета за общините, предвиден в рамките на държавния бюджет за 2025 г., предаде БНР. Заместник-председателят на УС на сдружението на общините Донка Михайлова поясни, че предстоящите преговори с финансовия..
За лошо състояние на улица "Радост" във Варна сигнализира Марин Цветков в предаването "В ефир сте" на Радио Варна. Липсват пешеходни пътеки в района, а от там минават много млади хора и ученици. В близост е Основно училище "Добри Чинтулов", а главно семейства с деца се нанасят да живеят в новите кооперации, допълни Марин Цветков. Пресичането е рисковано,..
Парламентът открива процедурите за избор на ръководство и състав на регулатори, чийто мандат е изтекъл, предаде БНР. През уикенда в Бургас председателят на Народното събрание Наталия Киселова съобщи, че се очаква в дневния ред на парламента за тази седмица да бъдат включени процедури за номинации на регулаторите. Тя припомни, че има органи с..
Продължаващ ръст в активността на пазара на жилища в големите градове през 2024 г. отчитат от компания за недвижими имоти . Над 10 на сто е повишението в броя сделки за тристайни жилища в София, леко повишение се наблюдава и при двустайните апартаменти. В същото време цените продължават ръста си, макар на фона на индикации за успокояване на..
Днес облачността ще е променлива, сутринта главно по южното крайбрежието ще прехвърча слаб сняг. Около и след обяд облачността навсякъде ще намалее до предимно слънчево време. Вятърът от север-североизток ще е слаб до умерен, привечер ще отслабне на места до тихо. Максимални температури между 1° и 6°, за Варна около 5°. Вълнение на морето 2-3 бала, до..