Днес и утре в Пловдив ще се проведе деветото издание на фестивала "Здравей, Здраве!".Тази година форумът ще премине под мотото "Даровете на ума и сърцето", а той вече е и част от официалната програма на "Пловдив - Европейска столица на културата 2019".
Посетителите на фестивала ще имат възможност да се включат в поредица от безплатни прояви и демонстрации, свързани с продукти за превенция и здраве. Повече от 130 практици, спортни инструктори и производители на здравословни продукти и услуги се обединяват от желанието да споделят знание и опит в нетрадиционните подходи в лечението на заболявания и необходимата грижа, за да бъдат избегнати. Предвидени са и творчески работилници. За най-малките ще има обособен детски кът.
В Цар-Симеоновата градина ще се провеждат групови тренировки, ще има танци и игри. Темата „Даровете на ума и сърцето“ ще провокира участниците в конкурсите за литературно есе, фотоснимка и рисунка.
Комисията за защита на конкуренцията не откри монопол на пазара на горивата. В секторния анализ регулаторът дава единствено препоръка за електронна платформа в складовете. От извършения анализ на цените на дребно на бензин А95 и дизеловото автомобилно гориво през миналата година в различните географски региони на страната е видно, че..
Василена Вълчанова и Любомир Бабуров от платформата „Рацио.бг“ отличиха пред БНР научните достижения на 2018-а година. Според Вълчанова, изстрелването на електрическа кола в космоса с ракета на Илон Мъск е сред най-запомнящите се събития на годината: „Хубавото нещо за всички нас като бъдещи космически туристи е, че виждаме..
Украйна и балтийските държави оспориха на среща в Рига вчера планираното разширение на газопровода по дъното на Балтийско море от Русия към Германия "Северен поток", предаде ДПА. Ако бъде завършен, така нареченият проект "Северен поток-2" ще струва на Украйна, Полша и Словакия милиони долари ползи от транзита на газ, заяви украинският премиер..