Трима ученици от Първа езикова гимназия във Варна бяха отличени с грамоти в конкурса за есе на тема „Европа – страхове и копнежи”. Те ще посетят Брюксел и ще се запознаят отблизо с работата на европейските институции по покана на евродепутата Емил Радев. Сред тях е Павло Славов, водещ в предаването на Радио Варна "Свободен час". 18 ученици от 11 клас участваха в конкурса за есе на тема „Европа – страхове и копнежи”. Преди награждаването в Арт салона на Радио Варна беше открита изложбата „Ние и Европа”, в която са показани над 45 снимки от участията на ученици от Първа езикова гимназия в пет европейски проекта, реализирани на територията на 15 европейски държави. С конкурса за есе, който е вече традиционен за Първа езикова гимназия, училището отбелязва 9 май - Денят на Европа.
Благомир Коцев остава в ареста. Решението е на Софийския градски съд по искането на освобождаването от ареста му. Заседанието на съда започна малко преди 19 ч., защото макар то да беше насрочено за ранния следобед, заради извънредното насрочване - само ден след като под домашен арест бяха пуснати в четвъртък общинските съветници Николай Стефанов и Йордан..
Софийският градски съд решава да пусне ли от ареста варненския кмет Благомир Коцев, съобщава БНР. Защитата мотивира молбата за промяна на мярката му за неотклонение - само 2 седмици, след като състав на Софийския апелативен съд му отказа - с повторния разпит на бившия заместник на Коцев Диян Иванов, в който той заявява, че е бил принуждаван със..
Петиция в подкрепа на варненското домакинство на Европейското първенство по волейбол е достъпна онлайн за всички потребители на адрес: https://www.peticiq.com/500457?utm_source=web_share , тя може да бъде подписана и в сградата на Община Варна (бул. „Осми приморски полк“ 43). Община Варна излезе с открито писмо до Управителния съвет на..
Общинският съвет във Варна излезе с отворено писмо, адресирано до Българската федерация по волейбол, Европейската конфедерация по волейбол, медиите и цялата общественост. " Дълбоко обезпокоени сме от намерението на Българската федерация по волейбол да се откаже от домакинството на Варна за Европейското първенство по волейбол през 2026 година", започват..
Във Варна днес се проведе специализирана полицейска операция за безопасност на движението. Целта на инициативата е да ограничи броя на тежките пътнотранспортни произшествия чрез засилен контрол и превенция на пътя, поясниха от пресцентъра на Областната дирекция на МВР. 55 тежкотоварни автомобила и 60 души са проверени по време на акцията,..
През следващите 5-10 години роботизираната хирургия ще навлезе в пълен обем у нас. Във Варна годишно близо 500 пациенти с колоректален карцином (рак на дебелото черво) преминават през Центъра за роботизирана хирургия в Университетската болница "Света Марина". Темата беше обсъждана по време на XIX Международен конгрес по колоректална хирургия, с..
Пътнотранспортното произшествие е възникнало на 9 октомври около 20:35 часа по пътя Добрич - Балчик в района на село Безводица. Установено е, че лек автомобил „Пежо“, управляван от 20-годишен мъж, губи контрол над моторното превозно средство и се преобръща по таван в земеделска нива. Вследствие на инцидента, водачът на МПС е с фрактура на десен лакът и..