Официалното закриване на Четвъртия национален литературен конкурс за разказ „Атанас Липчев 2018” ще се състои на 12 юни 2018 г. от 18.30 ч. в Арт салона на Радио Варна.
Организаторите канят всички почитатели на българската литература и приятели на писателя Атанас Липчев на тържеството!
Организатор на Националния конкурс за разказ "Атанас Липчев" е Сдружение на писателите - Варна, а съорганизатори– Община Варна, БНР – Радио Варна, в. „Народно дело” – Варна, Издателство „Хермес” - Пловдив, Фондация „Слово”, Фондация „Култура за Варна”, СБУ – София, ХГ „Тереза Зиковска”, Ателие „АНЕТ АРТ”.
Радио Варна, като съорганизатор на конкурса, отличи Елена Павлова от Монтана за нейния разказ „Спасител по заместване”. Авторката ще получи грамота и плакет, текстът ще бъде публикуван в сайта на медията и ще бъде представен в предаването за литература „Морска гара”. Наградата на Фондация „Култура за Варна” отива в Кипър при варненската журналистка Бистра Долапчиева, която се включи с текста „Попара по нашенски”. Отличието на СБУ – СОФИЯ е за Светла Андреева от Велико Търново за разказа „Лисичета”. Изд. "Хермес" -Пловдив отличи Валентин Грандев от Варна за разказа „Извън историята”, а Ангел Иванов - София за разказа „Старият Богомил” бе отличен от Фондация "Слово". Награди ще получат и Деян Пенчев ( София) за разказа „Разходка сред природата”, Румяна Шишкова (Стара Загора) за разказа „Тониката” и Галина Златева (Велико Търново) за разказа „Портретът” съответно от Арт галерия "Тереза Зиковска", Ателие "Анет арт" и вестник "Народно дело".
Първият бюджет на България в евро предвижда приходи в размер на 51.4 млрд. евро и разходи в размер на почти 55.1 млрд. евро. Това показват проектът на Бюджет 2026 г. , публикуван от Министерството на финансите. Дефицитът ще остане в рамките на 3% от БВП или 3 млрд. 649 млн. евро. Макроикономическата прогноза за периода, изготвена от Министерството на..
От вторник - 04.11.2025 г., се възстановява маршрутът на линии № 29, №30 и № 31 през спирка "Светкавица", съобщават от Общинско предприятие ТАСРУД. Това става възможно след постъпване на информация, че ремонтните дейности по бул. "Осми приморски полк" са приключили. От предприятието информират още, че спирки "Чайка", "Майстор Манол", "Изгрев", "Дървен..
Екипажът на българския научноизследователски кораб "Св. св. Кирил и Методий" е напълно подготвен за участие в 34-тата българска антарктическа експедиция. Тази година основната задача на екипажа ще бъде доставката на нова сглобяема лаборатория за българската антарктическа база "Св. Климент Охридски" на остров Ливингстън. Лабораторията ще има..
Увеличението на пенсионните осигуровки от следващата година няма да реши структурните проблеми в пенсионната система, а само ще отложи дълбоката реформа, от която тя има нужда. Това каза финансовият анализатор Николай Устамитев в предаването на Радио Варна POST FACTUM. Преди няколко години вноската беше 17,8%, после стана 18,8%, после 19,8%,..
От Общинската избирателна комисия във Варна са поискали справка от Oбщина Варна и от Общинския съвет относно продължителността на полагаемия отпуск на кмета на града Благомир Коцев, който е в ареста от 8 юли тази година. Поводът е сигнал, подаден в ОИК от Дамян Христов, който иска информация по този повод, както и дали отсъствието на кмета дава..
Новият закон предвижда такса смет да се определя не според данъчната оценка, а на база брой ползватели на имота, количество отпадъци или обем на контейнерите. "Нито една община не може да предложи нещо, което да е изцяло справедливо и организирано, защото за да преминем от един начин на заплащане на такса битови отпадъци към друг начин, трябва..
Прокуратурата в Разлог е издала предписание мъжът, който беше открит да бивакува незаконно и без документи в Национален парк "Пирин", да бъде настанен в социален дом. Той обаче отказал и бил освободен. Задействана е и процедура по отмяна на смъртния му акт, предаде БНР. Мъжът, който по непотвърдена информация е от Русе, е установен в палатка в..