Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Мариета Ценова показва "Перфектния ден" във фотоизложба в Добрич

Фотографска изложба под наслов PerfectDay от Мариета Ценова ще представи на 14 август Художествената галерия в Добрич.

В експозицията ще бъдат показани фотографии, които изграждат представата за един „перфектен ден”, за калейдоскоп от „малките неща”, които могат да придадат смисъл на деня, да провокират любопитството и въображението. В изложбата са селектирани фотоси, снимани за едноименното онлайн списание, базирано в Лондон, чийто създател е Мариета Ценова - PerfectDay, издание за съвременна култура, архитектура и дизайн.

Мариета Ценова работи като арт директор на свободна практика, дизайнер и фотограф. Завършва българска филология и музикална педагогика, специализира история на изкуството. В края на 90-те години е креативен директор, моден редактор и стилист на сп. "Егоист". Преди това работи като куратор на Международното биенале на графиката, Варна. В последвалите години разширява творческите си търсения и влиза в ролята на креативен директор за списания, арт директор и стилист за рекламни кампании, дизайнер на костюми за театрални спектакли и филми, автор на корици на книги и музикални албуми. Преподава “модни тенденции на XX век” и “стайлинг за списания” . Има над 15 самостоятелни фотографски изложби в България, Великобритания, Германия и Италия.

Откриването на изложбата в галерията в Добрич на 14 август е в 18 ч.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ

Обезопасяват изоставения бункер в Морската градина

Община Варна ще обезопаси напълно изоставения бункер в Морската градина и с цел безопасност на гражданите ще затвори дупките, които през миналата седмица се разкриха над него. Съоръжението, което се намира в близост до Делфинариума, е обследвано в детайли, за да се установи на първо място собствеността му. Това съобщи на брифинг за журналисти..

публикувано на 11.02.25 в 17:38

Тепърва ще се правят анализи на проекта за 17-етажна сграда до Окръжна болница

Няма разрешение за строеж на небостъргач в центъра на Варна до Окръжна болница. Тепърва предстои да се изиска цялата документация, пълна обосновка на проекта, анализ на транспортно-комуникационната схема и натовареността на трафика. Това каза кметът на Варна Благомир Коцев в предаването на Радио Варна "В ефир сте", като подчерта, че засега проектът е..

публикувано на 11.02.25 в 17:20

За ремонта на пътя до болница Карвуна Общината в Балчик все още чака сключване на договор

По инвестиционната програма на общините, финансирана от държавния бюджет, и подадените балчишки проекти, общо два от получилите одобрение са със сключени договори.  Към момента се изпълнява проектът за ремонт на улица "Приморска" в Кранево - подмяна на водопроводи и цялостно асфалтиране, а от пътната мрежа - това е пътят Дропла - Василево, обясни..

публикувано на 11.02.25 в 16:50

Спря ремонтът на тръбопровода във Варненското езеро заради забавени плащания

Поради забавени плащания е спрял ремонтът на тръбопровода във Варненското езеро, съобщи заместник-кметът по инфраструктурата Пламен Китипов. Над 70% от строително-монтажните дейности вече са приключили, но изпълнителят чака да получи два транша от по 6-7 млн. лв. В момента действа временният тръбопровод и Община Варна ще настоява пред Министерството на..

публикувано на 11.02.25 в 16:24

Втора фирма се отказа да строи новата варненска библиотека

Вторият избран изпълнител, ангажиран със строежа на новата сграда на варненската библиотека, не се е явил за подписване на договора. Това съобщи за Радио Варна и предаването "В ефир сте" кметът на Варна Благомир Коцев.  Изпълнението на проекта за изграждане на библиотеката зависи от средствата по държавната програма за финансиране на общините -..

публикувано на 11.02.25 в 15:40

Увеличава се броят на професионалните паралелки в Добрич

Държавният план-прием на учениците след седми клас в област Добрич предвижда утвърждаването на 50 паралелки за учебната 2025/2026 година. Не е одобрена единствено една паралелка в училището в село Орляк.  От Регионалното управление на образованието отчетоха проблеми, свързани с неоптимизирането на паралелките и липсата на стратегия предвид..

публикувано на 11.02.25 в 15:18

Втори ходжа ще работи на територията на община Балчик

Държавният служител от Турция е изпратен у нас чрез главното мюфтийство, след като сме кандидатствали за това, съобщи местният имам Ехлин Аронов.  Новият ходжа се казва Али Осман. Такива назначения има в Добрич, Тервел и в цяла България, обясни още Аронов.  Той ще помага през следващите пет години за мюсюлманите, които посещават джамиите в Балчик..

публикувано на 11.02.25 в 14:28