Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Жалба до областния: Вълноломът е опасен

"Това съоръжение е опасно", категоричен е  варненцът Милен Велинов, който още преди месец подал сигнал до областния управител на Варна за състоянието на варненския вълнолом. Документът е входиран в администрацията на 13 юли 2018 година, установи проверка на Радио Варна.

"В най-горното стъпало на съоръжението, където гражданите се разхождат, са зейнали дупки в бетона, а на места стърчат ръждасяли железа от арматурата, които могат да причинят контузии, наранявания и дори инфекции на разхождащите се там хора... Вследствие на бурите преди няколко месеца осветлението на места не работи, тъй като доста от лампите по стълбовете са изпочупени и не светят. Тъмнината не помага безпрепятствено да се избегнат неравностите по повърхността на вълнолома... Също така западната част на вълнолома в близост до фара е пропаднала и е наводнена...", е написал Милен Велинов в жалбата си.

Днес пред Радио Варна той уточни, че на вълнолома понякога работят по 1-2 строители, но работата е прекалено много за толкова малко хора. Въпреки това стърчащите железа вече ги няма, но осветлението продължава да е повредено и опасното съоръжение да тъне в тъма.




"Безумие е да се твърди, че поставената от рибарите стълба е причина децата да се удавят, тъй като били слезли по нея. Още преди да има стълба рибари на по над 60 години намираха начини да слизат, за да ловят риба, така че няма никакъв проблем за тинейджъри да слязат на най-долното стъпало на вълнолома със и без стълба.

Нещо повече смятам, че трябва да се изградят стълби от водата до първото стъпало на вълнолома, защото човек падне ли веднъж във водата не може повече да се качи на вълнолома, защото най-ниското му стъпало е на около 1м височина. Така, че човек, за да излезе от водата там, трябва или да плува до пясъка да Южния плаж или да заобиколи фара на вълнолома и да излезе от западната част на съоръжението", допълни Милен Велинов.


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ

Държавата създава специален фонд за саниране на еднофамилните къщи

Държавата ще създаде специален фонд за саниране на еднофамилните къщи. Предвижда се за тях подкрепата да бъде по 20 хиляди лева. Подготвя се законодателното решение за това, стана ясно във Велико Търново на срещата на кметове от Северна България със заместник-министъра на регионалното развитие и благоустройството Дора Янкова, предаде БНР. Държавната..

публикувано на 18.11.25 в 20:01

Няма да местят учениците от ОУ "Иван Вазов", ще ползват сградата на гимназията по електротехника

Няма да местят до края на учебната година ОУ "Иван Вазов" от сградата на Професионалната гимназия по електротехника, в която се помещава. Това стана ясно на заседание на ПК "Наука и образование". Училището ще   продължи да използва досегашните две сгради – тази на Центъра за специална образователна подкрепа- за учениците от 1-ви до 3-ти клас и тази..

публикувано на 18.11.25 в 18:41
Снимката е илюстративна.

Във "Владиславово" спипаха шофьор на камион с близо 5 промила

Преди минути в жк. "Владислав Варненчик", до бл. 9, посока пощата, е проверен с дрегер водач на товарен автомобил. Пробата е показала 4,85 промила. Мъжът е варненец на 45 години. Три пъти до момента му е отнемана книжката. Има в биографията си 7 акта, 7 наказателни постановления и два фиша, съобщават от варненската полиция.

публикувано на 18.11.25 в 17:54

Искат допълнително 860 000 лева, за да бъдат покрити разходите за храна в детските градини във Варна

Да бъдат осигурени допълнителни 860 000 лева от общинския бюджет, за да се покрият разходите за храна в детските градини във Варна. Това решиха общинските съветници от Постоянната комисия „Наука и образование“ днес. Средствата ще бъдат пренасочени от други пера, след кметска заповед за извършване на компенсирани промени. Предложението ще бъде..

публикувано на 18.11.25 в 17:11
Пласидо Доминго

Прочутият тенор Пласидо Доминго с концерт във Варна през април

Варна се подготвя за едно от най-значимите културни събития – отбелязването на 100-годишнината на Международния музикален фестивал "Варненско лято" през 2026 г. Основен акцент в предстоящата програма е концертът на световноизвестния тенор Пласидо Доминго, който за първи път ще пее пред варненска публика през април следващата година. Това стана ясно на..

публикувано на 18.11.25 в 17:09

Варненци недоволни - от 16 паркоместа на ул. "Български орел" "зелената зона" оставя само 3

С въвеждането на "зелената зона" за кратковременно паркиране паркоместата по ул. "Български орел" драстично ще намалеят. За това предупреждава Румен Динчев, който живее на съседната улица "Овче поле". По думите му сега по нея, успоредно на тротоара пред блоковете, могат да спрат 16 автомобила, което вече няма да е възможно, след като зоната заработи...

публикувано на 18.11.25 в 17:00

Приключи проектът FoodWISE

В рамките на година и осем месеца продължи проектът, посветен на това как да се научим да не изхвърляме храна.  Четири организации от България, Турция, Грузия и Гърция обединиха усилията си за разработване на обучение FoodWISE – в превод ИЗПОЛЗВАЙ ХРАНАТА МЪДРО/МЪДРО ХРАНЕНЕ. П роблемът у нас е голям, особено за малките населени места -..

публикувано на 18.11.25 в 16:14