Зрелостниците, завършили средното си образование с пълно отличие, получиха днес почетното отличие на Министерството на образованието и науката на специална церемония в Арт салона на Радио Варна. Това са Андриана Ушева от Математическата гимназия, както и Иван Иванов, Елица Ганева, Радина Славова, Жасмина Стоянова от Първа езикова гимназия. През всички учебни години те са получавали само шестици. Отлични оценки са постигнали и от зрелостните изпити.
28 са Регионалните управления на образованието в страната, но само 16 от тях имат носители на "Национална диплома". Тази година носителите на отличието са 40 зрелостници, една осма от тях са от Варна. "Това е атестат за качеството на образованието във Варна, гордост и радост за всички нас като варненци“, заяви директорът на РУО-Варна Венцеслава Генова.
Всяка година Министерството на образованието и науката присъжда почетно отличие „Национална диплома“. Отличието има само морална стойност и е признание за високи постижения на българските ученици.
Анкета на Емилия Николова с наградените зрелостници:Снимки от награждаването: Румен Сарандев
На 22 септември (понеделник), в рамките на Европейската седмица на мобилността и инициативата „Пеша фест“, в центъра на Варна ще бъде въведена временна организация на движението, информират от Общината. От 09:00 до 20:00 ч. се затварят за автомобили следните участъци в централната градска част: • бул. „Сливница“ – от бул. „Мария Луиза“ до бул...
На 21 септември 2025 г., традиционно бе отбелязана годишнината от връщането на град Балчик към пределите на Отечеството. Строят на почетния караул и Представителният духов оркестър беше приет от председателя на Народното събрание г-жа Наталия Киселова. На площад „21 септември” тържествено бяха издигнати знамената на Република България,..
Според източници от Европейската комисия (EK) и германски медии, ЕС ще отхвърли заявката на Турция за регистрация на традиционната рецепта за донер кебап като търговска марка и за ограничаване на употребата на името само за турски методи на производство. Това означава, че хиляди заведения за дюнери в Европа ще могат да продължат да работят без..
Сигналът е подаден в 12:33 ч. днес на обяд. Три минути по-късно първият екип на спешната медицинска помощ е пристигнал на мястото на катастрофата. След това идват и още две линейки. Загинал е шофьорът на автомобила. На мотора са се возили двама души, загинал е и шофьорът на мотора. Оцеляло е единствено 18 годишното-момиче, което се е возило..
Великобритания и Португалия днес официално ще признаят отделна палестинска държава преди започващото идната седмица Общо събрание на ООН. На фона на този засилващ се натиск от страна на международната общност за постигане на решение на принципа на две държави, Израел продължава офанзивата си по превземане на град Газа. Борбата на палестинците..
Близо 50 активисти на „Грийнпийс“ от България и Румъния, подкрепени от доброволци от Украйна, Словакия и Хърватска, разпънаха гигантски спасителен пояс на пясъчната граница между двете държави, за да изразят протест срещу планираните сондажи за нефт и газ по дъното на Черно море. Участниците призоваха правителствата на двете държави да..
Всички зони за къпане във Варненска област продължават да са с отлично качество на морските води и към края на сезона. Такива са актуалните резултати според мониторинга на Регионалната здравна инспекция (РЗИ) във Варна, като последните проби са взети на 15 и 16 септември. Продължителността на сезона за къпане във Варненска област е от 1 юни..