Носителката на 23 титли от турнирите от Големия шлем Серина Уилямс (САЩ) оглави списъка на "Форбс" за най-богата спортистка през 2018 година. Американската тенисистка е номер 1 в тази класация за последните три години.
Уилямс, която се завърна в тениса през март след раждането на първото си дете миналия септември, е заработила 18.1 милиона долара, от които едва 62 хиляди са от наградни фондове на тенис турнири, според "Форбс".
На второ място е шампионката от Откритото първенство на Австралия Каролине Возняцки (Дания) с 13 милиона долара, а трета в класацията е носителката на титлата от Откритото първенство на САЩ за миналата година Слоун Стивънс (САЩ) с 11.2 милиона долара.
Осем от първите 10 най-богати спортистки са тенисистки. Номер 4 е Габрине Мугуруса (Испания) с 11 милиона, а пета - руската звезда Мария шарапова с 10.5 милиона долара.
Индийската състезателка по бадминтон Пусарла Синдху е седма с 8.5 милиона долара, а деветата позиция заема американката Даника Патрик с 7.5 милиона долара, която прекрати кариерата си в автомобилния спорт.
Топ 10 на най-богатите спортистки за 2018 година на списание "Форбс":
1. Серина Уилямс (САЩ, тенис) - 18.1 милиона долара
2. Каролине Возняцки (Дания, тенис) - 13
3. Слоун Стивънс (САЩ, тенис) - 11.2
4. Габрине Мугуруса (Испания, тенис) - 11
5. Мария Шарапова (Русия, тенис) - 10.5
6. Винъс Уилямс (САЩ, тенис) - 10.2
7. Пусарла Синдху (Индия, бадминтон) - 8.5
8. Симона Халеп (Румъния, тенис) - 7.7
9. Даника Патрик (САЩ, автомобилизъм) - 7.5
10. Анжелик Кербер (Германия, тенис) - 7
Треньорът на Черно море Илиан Илиев определи група от 21 футболисти за гостуването на ЦСКА от 4-ия кръг на efbet Лига. В нея се завръщат Димитър Тонев, който пропусна двубоя с Берое заради вирус, и бранителят Жоао Бандаро. Аут продължава да е Берк Бейхан, който все още не е възстановен от травмата, получена от двубоя с Локо Сф от първия кръг в..
Националката на България за "Били Джийн Кинг къп" Изабелла Шиникова се класира за финала на двойки на турнира на клей в Лайпциг (Германия) с награден фонд 40 хиляди долара. Българката и представителката на домакините Лола Гиза победиха драматично с 6:7(2), 6:3, 12-10 Валентини Граматикопулу (Гърция) и Анета Кучмова (Чехия). Срещата продължи час и 44..
Националният отбор на България за момчета до 16 г. претърпя второ поредно поражение на европейското първенство, Дивизия Б, което се провежда в Северна Македония. В Скопие тимът на Милен Дудев загуби от Белгия с 52:109 във втория си мач от група D на турнира. Калоян Марчев приключи двубоя с 13 точки за България. Георги Димов остави срещу името си 10...
Виктория Томова се класира за втория кръг на сингъл на турнира на твърди кортове в Синсинати (САЩ) от сериите WТА 1000 с награден фонд 5 152 599 долара. Първата ракета на България победи с 6:4, 7:5 №64 в световната ранглиста Ан Ли (САЩ). Срещата продължи час и 43 минути. Преди този мач българката постигна и две победи в квалификациите. Във втория..
Спортният директор на ПФК "Добруджа" Енгибар Енгибаров остана доволен от успеха на тима срещу ЦСКА 1948 с 2-1. Това е втора победа за добруджанци в първенството. Енгибаров заяви, че скоро се надява домакинските си мачове отборът да играе в Добрич.
"Добруджа" победи "ЦСКА 1948" с 2-1, като голът на победата дойде в последните минути на редовното време. Ценов откри за столичани в 25-та минута, а Антон Иванов се разписа в 59-та. Ивайло Михайлов донесе успеха в 89- минута.
Шампионката на България в скока на височина Натали Костова попадна сред финалистките на Европейското първенство по лека атлетика за юноши и девойки под 20 години. Шампионатът се провежда в Тампере, Финландия. Натали преодоля 1.77 м. Натали е състезателка на СК "Виктория"-Варна с треньор Димчо Радев.