Елиаш да Силва отново става треньор на Верея. Сърбинът Небойша Лекич беше уволнен вчера, след като футболистите бойкотираха за пореден път тренировка. Чужденците в тима не се явиха на заниманието. "Наистина се разделям с треньора. Очаквахме много повече от него. Работата на един модерен мениджър във футбола е да обединява, а не да разделя отбора", каза президентът на Верея Галин Михайлов.
Цветочир Чернокожев заяви, че мачът срещу "Балкан" от полуфиналната серия в баскетболното първенство е най-0тежкият в неговата кариера. Цецо се представи на ниво и вече мисли за финалите.
Баскетболистите на „Черно море Тича“ пишат нова клубна история. Отборът се класира за финала на първенството след като отстрани „Балкан“-Ботевград с 3-1 в серията. Снощи варненци спечелиха много трудно четвъртия мач, след 80-78 и отиват на финал, където ще спорят за титлата. Другият финалист ще излъчат отборите на „Спартак“-Плевен и „Рилски..
Капитанът на баскетболния "Черно море Тича" Николай Стоянов изигра добър мач срещу "Балкан и беше в основаната на успеха и класирането за финала.
Волейболистите на "Черно море" до 16 години днес имат важен мач. В 12.00 ч варненци излизат в полуфинален двубой срещу тима на "Левски". финалният турнир се провежда в Кранево. Победителят в тазми среща се класира за фнала и ще спори за златото. В другия полуфинал играят ЦСКА и академията на Стойчев и Казийски. Тази среща започна в 10.00 ч
Рами Киуан донесе трета победа от три мача за България в днешния ден на Световната купа по бокс във Варшава. На ринга в полската столица европейският шампион се класира за финала в категория до 75 килограма. Под наставленията на Жоел Арате и Валентин Поптолев националът ни разочарова домакините с победа над Матеуш Урбан. Киуан..
Националът на България за Купа "Дейвис" Пьотр Нестеров се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнира на клей в румънската столица Букурещ с награден фонд 15 хиляди долара. Поставеният под №4 българин победи убедително във втория кръг с 6:1, 6:3 Андрей Гадою (Румъния) Двубоят продължи само 68 минути. Нестеров поведе с 3:0 и спечели първия..
Със съчетанията с обръч и топка в индивидуалната надпревара при жените стартира Европейската купа по художествена гимнастика, която се провежда за първи път в Бургас. България е представена от Стилияна Николова и Дара Стоянова. Стилияна Николова стартира с грешка в съчетанието с обръч, но на топка показа класата си и закономерно поведе в..