10
Първият камък постави жена, която сподели за Радио Варна, че всеки ден е на колело и е съпричастна към инцидентите на пътя. Тя смята, че колоездачите също имат място на пътя, като шофьорите на коли. Жената апелира водачите на МПС-та да бъдат по-внимателни на пътя и да носят отговорност за действията си.
Младежи споделиха, че техните камъни на недоволството са срещу безнаказаността на престъпленията и срещу администрацията. Те редовно са подавали сигнали до Агенция "Пътна инфраструктура" за нередности и опасности по пътя, но след време установяват, че проблемите не са решени, защото агенцията не отговаряла за тях. Така биват прехвърляни от една институция към друга, а проблемите на пътя остават.
Варненци идваха и поставяха мълчаливо камъни и така постепенно пред сградата на Община Варна се образува нова грамада. Някои носеха камъните в торбички, други в раници. Сред тях поставиха и цветя в памет на жертвите на пътя, както и части от счупен велосипед. Бяха запалени и свещи.
Идеята за нова грамада пред общината се организира в социалните мрежи от групата "За Морската".
"Недоволни сме от грижата на нашите власти към нас. Те не ни опазват!
Газенето на велосипедисти и пешеходци – по тротоари и пешеходни зони – стана епидемия.
Искаме безопасен живот! Искаме справедливост! Искаме спазване и прилагане на законите. Искаме спиране на незаконните гонки със залагания, провеждани без притеснения пред очите на полицията. Искаме вдигнати пешеходни пътеки на проблемните места и булеварди, искаме ограничителни колчета по тротоарите.
Искаме обезопасени пешеходни пътеки в подстъпите до Морската градина и настояваме от години за спиране на движението на автомобили по алеите ѝ! Там има огромна опасност от инциденти с пешеходци или велосипедисти. Същото е положението и по крайбрежната алея „Кап. Георги Георгиев”!
Искаме безопасни условия за пешеходците в условията на продължаващи с месеци ремонти и строежи на градската инфраструктура на Варна.
Искаме законодателни промени в областта, по-високи глоби, налагането и събирането им, искаме спазване на законите!", е обръщението на организаторите към хората.
Сутринта ще бъде облачно, все още на места със слаби ръмежи и намалена видимост. Постепенно облачността ще се разкъсва и намалява, във вътрешността на района по-късно следобед и до слънчево. Вятърът ще е умерен от северозапад, ще отслабва и до вечерта ще стихне. Преобладаващите максимални температури ще са от 13° до 15°. За Варна - 15°...
От Военна медицинска академия отстраняват от работа д-р Ненад Цоневски, прегазил кучето Мая в столичния квартал "Разсадника", докато тече разследването на случая, съобщават оттам. ВМА като институция има компетентност да се произнесе относно професионалните качества на д-р Ненад Цоневски, не за личните му такива, посочват от лечебното заведение. В..
През декември делото за побоя над директора на русенската полиция Николай Кожухаров ще влезе в съда , предаде БНР. Това съобщи окръжният прокурор на Велико Търново Христо Христов. Месец след инцидента от септември разследването беше прехвърлено от Русе във Велико Търново. Готови са резултатите от всички експертизи, фактическата обстановка е..
До края на месеца Общинската избирателна комисия във Варна ще излезе с решениe има ли основание да се иска прекратяване на мандата на кмета Благомир Коцев заради отсъствието му. ОИК на свое заседание обсъди документите, получени от Община Варна, Национална агенция по приходите и Общински съвет - Варна, свързани с двата сигнала на граждани, с които се..
Министърът на енергетиката Жечо Станков увери, че България разполага с достатъчни количества горива за дълъг период от време и на достъпни, по думите му, цени. Той каза, че се работи и за сигурността на доставките на горива, предаде БНР. "На ежедневна база следим всички количества, които са в страната. На първо място са доставките за българските..
В проектобюджета за следващата година са предвидени пари за големите проекти в железопътната инфраструктура, увери министърът на транспорта Гроздан Караджов. Той инспектира строителството в района на жп гарата в Пловдив, предаде БНР. "Социалните разходи са важни. Те трябва да бъдат запазени, но в същото време са важни и инфраструктурните проекти",..
От правителството потвърдиха, че след положителната оценка от страна на Европейската комисия, страната ни е получила второ плащане по Плана за възстановяване и устойчивост в размер на 438 600 000 евро, предаде БНР. Подчертава се, че това е първото плащане, което страната ни получава по инструмента от почти 3 години, а средствата вече са 1/3 от общо..