Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Световният ден на туризма е посветен на каузата „Варна - дестинация четири сезона“

| обновено на 27.09.18 в 09:47
Снимка: БТА

Кръгла маса на тема „Варна - дестинация четири сезона“ ще се проведе на 27-ми септември - Световен ден на туризма, от 17 ч. в гранд хотел „Варна“. На срещата са поканени представители от всички сфери на туристическия бранш. Ще бъде представен анализ на отминалия активен сезон, ще се обсъдят възможностите за утвърждаването на Варна като целогодишна туристическа дестинация, съобщиха от дирекция "Туризъм" в Община Варна.

Ден по-рано се проведе и форум „Туризъм и кулинария“, в рамките на който, след 10-годишно прекъсване, ще бъде подновен конкурсът „Готвач на годината“. Организатор е Българската хотелиерска и ресторантьорска асоциация, със съдействието на Община Варна. Кулинарното състезание, което ще се проведе на 26-ти и 27-ми септември, е на тема: „Иновативна балканска кухня - новаторство и стил“. В конкурса ще участват представители на  БХРА, както и ученици от гимназиите по туризъм, сладкари, сомелиери. Те ще се състезават в категориите за най-добър готвач, най-добър сладкар, най-добър млад готвач и най-добър млад сладкар. Регламентът е изготвен от организаторите. Журито ще бъде съставено от известни специалисти като Иван Звездев, Ради Стамболов и други представители на БХРА, Министерството на туризма, Община Варна, медии, спонсори. Водещ ще бъде Ути Бъчваров. В програмата е предвидено винено експо с безплатни дегустации на изби и вносители на вина, предвидено е и изложение на продукти и професионална техника.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ

Адресите без ток

В периода 10.03.2025 - 11.03.2025, от 8:00 до 16:30 , поради обезопасяване на съоръженията за доставка на електроенергия по искане на ЕСО, ще бъде прекъснато електрозахранването в района на гр. Варна - част от м-ст Боровец Север, м-ст Джанавара, Помпена станция на ВИК - Варна ООД, Военно Формирование 26800. На 10.03.2025, от 8:30 до 17:00 ,..

публикувано на 10.03.25 в 06:02
Варна

Слънчево, затоплянето продължава

Мъгла с намалена видимост до 100 метра има тази сутрин в района на нос Калиакра, в Шабла видимостта е до 600 метра.   За поредна сутрин най-студено и с отрицателна температура на въздуха е в Добрич, където в 5.00 часа са измерени минус 2 градуса. 0 градуса е в Шумен, 1 на нос Калиара, 2 градуса е в Русе, по 3 в Шабла, Бургас и Ахтопол...

публикувано на 10.03.25 в 05:56
Илон Мъск

Мъск подкрепи излизането на САЩ от НАТО

Илон Мъск изрази подкрепа за излизането на САЩ от НАТО, като заяви, че няма смисъл Америка да финансира отбраната на Европа, предаде "Блумбърг". Старши съветникът на американския президент Доналд Тръмп реагира на публикация в X , в която се заявява, че САЩ трябва да "излязат от НАТО сега!“.  "Наистина трябва“, написа съоснователят и главен изпълнителен..

публикувано на 09.03.25 в 16:35

Русия обяви, че е превзела села в Курска, Сумска и в Донецка област

Русия обяви днес, че е превзела по едно село в Курска област и съседната украинска Сумска област, предаде ТАСС. В сводката, публикувана от Министерството на отбраната на Руската федерация, пише, че в частично окупираната от Украйна Курска област е превзето село Лебедевка в Суджански район.  Съобщението, което не е проверено по независим път, бе..

публикувано на 09.03.25 в 15:50

Издирваният млад мъж от Кула вероятно е убит

Издирваният в Кула, Видинско, 20-годишен мъж е убит, предаде БНТ. Той беше в неизвестност от 4 дни. Става въпрос за убийство по особено жесток начин и опит за заличаване на следите. По информация на "По света и у нас" извършителите са двама и след убийството са напуснали страната в посока Сърбия, където са задържани. При обиск в дома им са намерени..

публикувано на 09.03.25 в 15:08
Снимката е илюстративна

26-ма са ранени при катастрофи в страната през изминалото денонощие

Един човек е загинал, а 26-ма са ранени при 22 тежки катастрофи в страната през изминалото денонощие, съобщиха от МВР. В София са регистрирани пет тежки и 16 леки катастрофи, при които са ранени шестима души. По данни на МВР за периода от 28 февруари до 6 март са проверени 100 099 моторни превозни средства. Извършен е контрол на 112 657 водачи и..

публикувано на 09.03.25 в 14:54
Изглед от остров Санторини.

Ново проучване предупреждава за риск от цунами между Санторини и Аморгос

Ново проучване на Атинския университет подчертава реалната възможност за възникване на цунами в района между Санторини и Аморгос, съобщава уебсайтът Tovima. Проучването предупреждава, че макар сеизмичната активност да е известен фактор, свлачищата - както на сушата, така и под водата - също могат да предизвикат разрушителни вълни, като подчертава..

публикувано на 09.03.25 в 14:43