796 проверки са извършили мобилните групи на Областната дирекция на МВР в малки населени места във Варненска област. За първите девет месеца на 2018 година те са направили 220 посещения. Проверени са 38 сигнали за нарушения, подадени от граждани. Това съобщиха от Областната дирекция на МВР. От началото на октомври в малките населени места има ежедневно присъствие на охранителната и пътната полиция. За една смяна се посещават 10 населени места. След всяка проверка сигналите се описват в специална отчетна карта, информират още от полицията в морската столица.
Работата на мобилните групи е в изпълнение на плана за противодействие на конвенционалната престъпност на МВР. Въведената от ръководството на ОД на МВР във Варна организация има за цел по-активно присъствие на полицейски служители в малките населени места в областта и продължава да дава своите резултати, съобщават от варненската полиция.Сформираните 50 мобилни екипи за посещения в населени места без постоянно полицейско присъствие, с участието на служители от отделите „Криминална полиция” и „Охранителна полиция”, продължават по график да реализират срещи с жители на населените места и представители на местната власт, по време на които могат да бъдат поставени актуални проблеми и да бъдат подавани сигнали за престъпления или различни нарушения.
Графикът за приема на мобилните екипи предварително е оповестен на видно място в съответното село, както и на електронния сайт на ОДМВР – Варна.
Мартенска работилница ще се проведе утре в Центъра за защита на природата и животните в Добрич. В изработването на мартенички могат да се включат деца от всички възрасти. Идеята на работилничката е да се представят различни и интересни техники за изработването на мартенички. Подготвени са отделни станции, съобразени с възрастта на децата. За деца..
Форумът е събитие за споделяне на граждански инициативи, битки и успехи на гражданското общество. Той ще започне с откриване на фотографска експозиция на новозеландката Мириам Стронг. Тя представя 11 вдъхновяващи истории на хора от цяла Европа, които успяват да извървят пътя от енергийната бедност до енергийната независимост с помощта на енергийни..
Днес е Задушница - първата от трите големи през годината. Нарича се още "Месопустна", защото е преди неделята на Месни заговезни. Църквата е определила съботата за ден на покойните. На този ден почитаме починалите си близкии и се молим за душите им. Посещават се гробовете, четат се молитви и се раздава за "Бог да прости". "Градски транспорт" -..
Днес времето ще е предимно слънчево. По-значителни временни увеличения на облачността ще има преди обяд над крайните северни и южни райони на Черноморието, където е възможно да прехвърчи сняг. Ще духа до умерен, по Черноморието преди обяд временно силен вятър от север и североизток. Студено за периода с максимални температури между минус 5° и..
Водата в селата Бояна (община Вълчи дол) и Зорница (община Аксаково) не отговаря на Наредба № 9 за качеството на водата, предназначена за питейнобитови цели, съобщиха от Регионалната здравна инспекция във Варна. Жителите на с. Бояна пият вода с колиформи 13/100 мл при норма 0 КОЕ/100мл. Водата в село Зорница е с наличие на колиформи 8 КОЕ/100мл,..
Служителите от „Фискален контрол“ на Националната агенция за приходите провериха общо 56 по-големи борси, тържища и складове в цялата страна днес, 21 февруари. Контролни действия са осъществени в 12 обекта за търговия на едро в София, 12 във Варна, 13 в Пловдив, 12 във Велико Търново и 7 в Бургас. Фискалните инспектори са установили общо 7 нарушения ,..
Инж. Ангел Забуртов, генерален директор на Държавно предприятие "Пристанищна инфраструктура" от 2014 до 2021 г., е новият заместник-министър на транспорта с ресор "Въздушен и морски транспорт", потвърди самият той за Радио Варна. Ангел Забуртов има над 10-годишен опит в сферата на пристанищата. Бил е директор на дирекция, а по-късно и главен секретар на..