Съвременните цивилизовани общества се основават на принципите на хуманизма и демокрацията. В центъра на обществения интерес стои човекът - уникална личност със своите права и отговорности. Хората се раждат различни, но с равни права. Равнопоставеността на всички граждани е основополагащ принцип в развитите граждански обществени системи. Във всяко общество има хора и групи, които по някаква причина са “различни”- безработни, зависими от дрога, хора с увреждания и др., те проявяват особености, които ги отличават от общоприетите норми на поведение. Но въпреки това те са част от обществото, те са сред нас и ние трябва да ги приемем като равнопоставени личности. Хората с увреждания са немалка група.
Това са хора с ограничени възможности, създаващи им физически, психически и социални затруднения. Причините за това състояние могат да бъдат вродени или възникнали в хода на живота. Грижата за хората с увреждания отстрана на държавата е специфична. Поради този факт се организират специални програми за физическа рехабилитация в дома или в центрове, създадени за целта. Такъв център е и дневен център за хора с увреждания “Слънчевата къща”. 
В Дневен център “Слънчевата къща” се предоставя комплекс от социални услуги, които създават условия за цялостно обгрижване на потребителите през деня, свързани с предоставянето на храна, задоволяване на ежедневните, здравни, социално-правни, обучителни, рехабилитационни потребности, както и такива за свободното време, лични контакти, общуване. Цел на екипа, ангажиран в социалната услуга, е предоставянето на гъвкава, защитена среда с условия за участие и включване в смислени дневни занимания, които поддържат и подобряват уменията на потребителите.
По повод третия рожден ден на центъра, ви срещаме с Дони Кабакова – управител на услугата, Цветанка Орешкова – социален работник и Петър Драгнев – потребител. Говорим си за събитията свързани с празника на центъра и за това как функционира услугата, какви удобства предоставя, за разнообразното ежедневие на потребителите.
Слушайте разговора за възможността в диагностицираната невъзможност.
Една година от избора на Янислава Шопова за районен кмет на „Одесос“ - администрацията отчита свършената работа. Изчерпан е капацитетът за включване на нови абонати в мрежата на ВиК-Варна в район „Аспарухово“. ПК „Обществен ред, сигурност и безопасност на движението“ към Общински съвет - Варна обсъжда възраженията срещу въвеждане на..
В „Алея Култура“ на 19 октомври с Мартин Николов - Подготвят документален филм за Библиотека „Галактика“ – разговор с Мира Арнаудова от екипа; - Георги Тошев с нов филмов проект за Свами Тиртха, автор на „Черната книга“; - „Присъствие/12“ изложба на Димитър Манолов; - „Вариации“ – изложба на Иван Стратиев;..
Село Каменар е най-близкото село до Варна. Стига се за около 6-7 минути. Освен това е и най-многолюдното във Варненска област – наброява 3240 души. Това разказа за Радио Варна кметът на Каменар Светослав Райков. Известно е като селото на ромите, защото този етнос е преобладаващият в него. Селото е разположено на Франгенското плато. Стига се..
Всички сме на тема „политика“, а в Радио Варна предстои открита на среща-дискусия със социалния психолог Росен Йорданов – темата е „Моралът в политиката“. Започва благотворителна кампания за събиране на средства за закупуване на специализирана медицинска апаратура за родилно отделение и неонатология на МБАЛ ”Света Анна" – Варна. В Деня на..
На 13 октомври в "От другата страна" по Радио Варна Специално интервю с Olli-Pekka Laine (AMORPHIS, OCTOPLOID, екс-BARREN EARTH). Представяне на новия албум на BENDIDA "Elysian Fields" – разговор с Вини Атанасов. Радина Найденова ("Wretched Feasts") за концерта на BAEST (17 октомври, София). В предаването ще звучи музика на: DAY 40,..
В „Алея Култура“ на 12 октомври с Мартин Николов - „Време разделно“ – премиера на Драматичен театър „Стоян Бъчваров“ – Варна; - „Електронен алманах на българските илюстратори“ – Милена Радева, председател на Съюза на българските илюстратори; - XIII Европейски фестивал за детска песен „Златни искри” – разговор с Доно..