Започна подготовката за новия зимен сезон във Варненска област. Нови договори за пътно пoддържане при снежна обстановка предстои да сключат три от малките варненски общини – Долни чифлик, Дългопол и Провадия, стана ясно на заседание при областния управител Стоян Пасев.
На 4 и 5 ноември предстои проверка на фирмите и техниката, които ще почистват републиканската пътна мрежа. Контролът ще се осъществи от представители на Областно пътно управление - Варна, КАТ и Гражданска защита, обясни началникът на Пътното управление Румен Илиев.
Какво още обясни областният управител чуйте в прикачения звуков файл.В Община Варна днес се състоя първото заседание на работната група, създадена с решение на Общинския съвет за изясняване на техническото на състояние на Аспарухов мост. В срещата участваха председателят на местния парламент Христо Димитров, заместник-кметът Димитър Кирчев, общински съветници – членове на постоянната комисия по транспорт, представители..
След първи януари всички договори автоматично ще бъдат превалутирани от лева в евро и клиентите не трябва да подписват никакви нови споразумения или анекси към старите, посочи Велимира Иванова, старши инспектор в Комисията за защита на потребителите - Варна. Иванова и Лора Георгиева, главен експерт от дирекцията на приходната агенция във Варна,..
Екоорганизации застават срещу новото отлагане на депозитната система за опаковките до 2027 г. Според екологичното сдружение "За Земята" това е стъпка назад в управлението на отпадъците и в изпълнението на ангажиментите към ЕС. Това каза в предаването на Радио Варна POST FACTUM Ива Димитровa, член на сдружението. Тя посочи, че действието на МОСВ е..
Кметът на село Гроздьово, община Долни чифлик, Ирхан Хасан е преминал към „ДПС-Ново начало“, научи Радио Варна. Информацията беше потвърдена от самия Хасан Ирхан. Той напомни, че на последния местен вот е избран като кандидат на ГЕРБ „Харесваме политиката на г-н Пеевски и това, че работи за хората. Другите не ни обръщат внимание. Имах разговори..
Около 37% от домакинствата в България се отопляват на електричество - с климатици и с термопомпи. Една от най-разпространените грешки, които хората допускат, е неправилният избор на мощност или размера на отоплителната система, което сваля ефективността и надува сметките. Това каза инж. Надежда Досева, експерт по енергийна ефективност и бивш..
Парламентът няма да заседава и днес заради липсата на кворум, предаде БНР. В пленарната зала се регистрираха само 53-ма народни представители, при необходими 121. "Регистрирани са 53, няма кворум, следващо редовно пленарно заседание – 22 октомври от 9:00 часа", обяви председателят на Народното събрание Наталия Киселова. В пленарната зала с..
Близо 300 нарушители, водачи на електрически тротинетки, са установени за една седмица във Варна по време на специализирана акция. От началото на годината досега са глобени над 2000 души. Това каза главен инспектор Петко Камбуров, началник на сектор "Пътна полиция". Най-честите нарушения са неносене на предпазна каска и управление на превозното средство в..