Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Да дарим надежда за Рали

| обновено на 26.11.18 в 13:49

Кампания за набиране на средства за лечението на детето на млад преподавател от Технически университет - Варна започва на 26 и 27 ноември 2018 г. с благотворителна работилница-базар, организирана от преподаватели и студенти и партньорите от Фондация "Владиславово".

Рали е на 1 г. и 5 мес. и страда от много рядко и тежко генетично заболяване – синдром на Лий. Симптоми се проявяват шест месеца след нейното раждане. Надеждата на младите родители е в ново лечение със стволови клетки в чужбина, което е много скъпо и трябва да покрият финансово със собствени средства.

Репортерът ни Ваня Славова разговаря с бащата на Ралица Николай Николаев:



Първото събитие от поредица инициативи, които планират да организират ръководството и Студентският съвет на ТУ-Варна е предстоящата двудневна благотворителна работилница-базар под наслов "Подкрепа за Рали". В двата дни във фоайето на Електротехническия факултет от 10 до 15 часа могат да бъдат закупени от благотворителния щанд коледни картички и празнична украса, изработени от студенти, преподаватели, служители на университета и представители на фондация "Владиславово".

Всеки, който желае, може и на място в двата дни, да се включи в изработването на сувенирите в работилничката "Подкрепа на Рали".

Всички събрани средства от разпродажбата и даренията от специално подготвените кутии ще бъдат дарени за лечението на детето.

Можете да помогнете и повече хора да научат за рядкото заболяване и за трудностите на семействата, в които има дете с това страдание, като посетите страничката "Приятелите на Рали" във фейсбук.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ

Безплатно ще изследват за ХИВ/СПИН в мобилни пунктове във варненски университети

Безплатни изследвания и информационна кампания за ХИВ/СПИН ще се проведат във Варна от 27 ноември до 2 декември. В кабинет с информационни мобилни пунктове доброволци ще разговарят със свои връстници за заболяването, рисковете и превенцията. Колкото повече хора информираме, толкова повече хора няма да се притесняват , подчерта за предаването "Новият..

публикувано на 18.11.25 в 09:05
Снимката е илюстративна

Масови проверки на игрални зали, заложни къщи и фирми за бързи кредити във Варна

Масови проверки на игрални зали, заложни къщи и фирми за бързи кредити започна във Варна. Специализираната акция на полицията се извършва съвместно с други служби. Един от акцентите при проверките на залите за хазартни игри е дали в тях не се допускат хора в нарушение на закона, съобщава БНТ. Късно снощи екип е проверявал игрална зала в квартал..

публикувано на 18.11.25 в 08:35

Държавният бюджет влиза за обсъждане в парламента

Проектобюджет 2026 влиза за първо гласуване в редица парламентарни комисии, сред които и водещата - по бюджет и финанси, съобщава БНР.  Първата финансова рамка в евро е изчислена при 3% дефицит в консолидираната фискална програма и 10,5 милиарда евро потенциален нов дълг. В проектобюджета за догодина е заложено увеличение с 2 процентни пункта на..

публикувано на 18.11.25 в 08:02

22 градуса максимална температура във Варна днес

Днес облачността от запад ще продължи да се увеличава, преди обяд е възможно в Югоизточна България слабо да превали. През по-голямата част от деня ще остане почти без валеж. Краткотрайни валежи, придружени и от гръмотевици, се очакват вечерта и през нощта срещу сряда, главно в Североизточна България и по Северното Черноморие. Ще духа умерен, по южното..

публикувано на 18.11.25 в 07:59
Румен Спецов

Румен Спецов: Доставките на горива няма да бъдат прекъсвани

Дружествата на руската петролна компания "Лукойл" ще продължат да работят при пълна прозрачност и доставките на горива няма да бъдат прекъсвани. Това се казва в съобщение на центъра за връзки с държавите институции и с обществеността на компанията, подписано от встъпилия днес в длъжност особен търговски управител Румен Спецов, предаде БНР. Групата..

публикувано на 17.11.25 в 20:00

От ПП изразиха възмущение от преместването на Коцев в затвора, от СГП посочиха, че е законова процедура

От "Продължаваме промяната" (ПП) в своя позиция във Facebook изразиха силно възмущение от решението кметът на Варна Благомир Коцев да бъде преместен от ареста в Софийския затвор, предаде БНР. От партията посочват, че това се е случило "  на фона на отказа на съда да разгледа подадената от защитата му молба за изменение на мярката за неотклонение и..

публикувано на 17.11.25 в 19:39

Христо Марков е назначен за изпълнителен директор на НАП на мястото на Румен Спецов

Министерският съвет освободи Румен Спецов от длъжността изпълнителен директор на Националната агенция за приходите (НАП) предвид назначаването му за особен търговски управител на рафинерията "Лукойл", съобщиха от правителствената пресслужба. На негово място за изпълнителен директор на НАП е назначен Христо Марков – досегашен заместник изпълнителен..

публикувано на 17.11.25 в 19:05