Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

40 свидетели в делото срещу кмета на Шабла

Стадионът в Шабла
Снимка: bgclubs.eu

Започна наказателното дело срещу кмета на община Шабла в Добричкия окръжен съд. Мариян Жечев е обвинен за неправомерно усвоени евросредства по проект за реконструкция на градския стадион. 

Прокуратурата твърди че през 2015 година подсъдимият е представил неверни сведения пред Регионална разплащателна агенция на ДФ "Земеделие" във Варна, за да получи средства в размер на над 500 000 лева.

Обвинението твърди още, че през 2015 година са били получени над 260 000 лева от заявените средства по проект „Развитие на спорта в Община Шабла, реконструкция и доизграждане на стадион и парков комплекс в Шабла“, който бил сключен с Министерството на земеделието и храните.

Неверните данни се съдържали в документи за предаване на изпълнени строително- монтажни работи в първия етап на проекта. Обвинението твърди, че част от отчетените като свършени дейности, не са били изпълнени към датата на изготвяне на документите.

Делото ще премине с призоваване на всички 40 свидетели и 3 вещи лица. Следващото съдебно заседание е насрочено за 17 януари 2019 г.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ
Кметът на Варна Благомир Коцев

ВКС реши: Окръжният съд във Варна ще гледа делото срещу Благомир Коцев

Окръжният съд във Варна ще гледа делото срещу кмета на Варна Благомир Коцев и останалите четирима обвиняеми. Това реши Върховният касационен съд в закрито заседание - съдебния акт вижте тук.  "В случая, всички обвиняеми и голямата част от свидетелите живеят в района на Варненски окръжен съд. Ето защо, с оглед процесуална икономия и осигуряване бързина..

публикувано на 19.11.25 в 15:47

Сагата с аварията, причина за спрения ток във Варна, продължава

Сагата с голямата авария, която остави хиляди абонати на "Енерго про" без ток заради изключване на подстанция "Север", продължава. От дружеството уточниха, че остават седем трафопоста за възстановяване, след като към 4 часа тази сутрин токът спря в район "Младост" и "Владислав Варненчик". Оттам уточниха, че става дума за подстанция високо напрежение..

публикувано на 19.11.25 в 14:15

Софийският градски съд прекрати делото срещу Благомир Коцев

Софийският градски съд прекрати съдебното производство срещу Благомир Коцев и другите подсъдими по него, и изпрати делото на Върховния касационен съд за разглеждане за наличието на основания за изпращане на делото на друг, еднакъв по степен съд. Разпореждането не подлежи на обжалване и протест, съобщиха от съда. Цялото решение вижте тук.    Още вчера..

публикувано на 19.11.25 в 13:52
Дъждовна Варна

Валежите спират през нощта

През нощта валежите навсякъде ще спрат. На места, главно в Лудогорието и по поречието на Дунав, ще бъде мъгливо. Утре облачността ще намалее, следобед на места до предимно слънчево. Тогава и видимостта в районите с мъгла временно ще се подобри. Вятърът ще се обърне от изток-югоизток, утре от южна четвърт, ще е слаб до умерен. Температурите ще са в..

публикувано на 19.11.25 в 13:26

31 декември и 2 януари ще бъдат неработни дни заради въвеждането на еврото

Правителството ще обяви 31 декември тази година и 2 януари за неработни, каза министърът на финансите Теменужка Петкова, цитирана от БНР.  Това се налага заради въвеждането на еврото в България от 1 януари. 

публикувано на 19.11.25 в 12:48

ВКС ще решава в София или във Варна да се гледа делото срещу Коцев

Върховният касационен съд ще решава в София или във Варна да се гледа делото срещу варненския кмет Благомир Коцев и още четирима души, подсъдими за участие в престъпен сговор за корупционни и длъжностни престъпления, предаде БНР.  Вчера в късния следобед съдията от Софийския градски съд Снежина Колева е поискала от върховните съдии да кажат кой е..

публикувано на 19.11.25 в 12:45

Снежана Апостолова ще изпълнява функциите кмет на Варна от днес до 5 декември

Със заповед на кмета на Община Варна Благомир Коцев е разпоредено от днес - 19 ноември до 5 декември включително функциите кмет на Община Варна да се изпълняват от заместник-кмета Снежана Апостолова с всички произтичащи от това права и задължения, съгласно действащото законодателство, съобщават от общинската пресслужба. Копие от заповедта е изпратена..

публикувано на 19.11.25 в 12:05