Всичко започва със скейт, продължава с музика, графити, кино...
Настоящото ХАЛЕ З, което се намира в сградата на бившата Полиграфия, е формирано от три пространства. На площ от 200 м2 е разположено постоянно променящо се стрийт-рампа-пул трасе за екстремни спортове. Втората зала е за аудио-визуални пърформанси, концерти, кино и представления, а третата зала е отделена за творчество, разпускане или споделено работно място , тенис маса, електронни и настолни игри, кухня и библиотека. Освен това има и тайна работилница за работа с всякакви материали.
За историята на проекта разказва Тодор Иванов /Тошето/:
ХАЛЕ 3 разширява екипа си и търси доброволци, които споделят идеите на този вид култура и желаят да се развиват.
За да станеш част от екипа, изпрати CV на sk8hale3@gmail.com до 20.01.2019. На 27.01.2019 е срещата с одобрените кандидати.

От 18 часа днес в изложбената зала на Държавния архив във Варна ще бъде открита изложба на селектираните творби от Шестия международен екслибрис конкурс. Валерия Василева разговаря по този повод с Донка Николова-началник на отдел "Държавен архив": Арт галерия "Ларго" и Държавен архив – Варна представят рекорден брой творби на 364 художници от..
От 18 часа днес в изложбената зала на Държавния архив във Варна ще бъде открита изложба на селектираните творби от Шестия международен екслибрис конкурс. Арт галерия "Ларго" и Държавен архив – Варна представят рекорден брой творби на 364 художници от 53 държави и екслибриси от фондовете на Централен държавен архив, Държавен архив – Пазарджик и..
По повод Деня на четенето и паневропейската инициатива Ден на европейските автори, Регионалната библиотека "Пенчо Славейков" – Варна насочва вниманието към ролята на съвременните български писатели за изграждането на пълноценна културна среда. Сред инициативите е премиерата на дебютния роман „Приключенията на Келвин. Тайните принципи на Вселената”,..
Никола Манев – 85 години от рождението на художника. Селектирани рисунки, живопис и текстилни пана от фонда на Галерия 33. Чуйте повече от репортажа на Ваня Славова: Галерията притежава над 80 творби на художника, които включват графични рисунки, ранни етюди и картини в акварелна техника, рисунки в смесена техника, измислена от самия него -..
Във Варна започна 26-ият Коледен музикален фестивал. Тази вечер ще бъде представен спектакълът "Дух" , а в главната роля публиката ще види Балена Ланджева, която ще замести Милица Гладнишка, която отсъства по здравословни причини. Разнообразна е програмата на фестивала, в нея са включени м юзикъл, опера, оперета, балет, детски спектакъл,..
Исторически музей - Балчик спечели проект "Храмът на Понтийската майка на боговете - Кибела от Дионисополис - мобилна мултимедийна изложба. Иновативен метод за популяризиране на културното наследство на Балчик. Средствата са по програма "Създаване и разпространение - големи проекти" 2025 г. към Национален фонд "Култура" с пълно финансиране от 30 000..
В Музея за нова история на Варна утре ще се състои представяне на историческия албум "От Нюрнберг до Варна", посветен на Международния наказателен трибунал в Нюрнберг и Народния съд във Варна. Автори са Траян Димитров - историк, завеждащ отдел "Нова история" - РИМ-Варна и Симеон Кулиш, историк, учител, научен секретар на Тракийския научен институт,..