Социално предприятие „Чудната градина” в Добрич, в което работят младежи с интелектуални затруднения, желае да назначи уволнения от Ботаническата градина в Балчик глухоням специалист по кактусите.
Досега са нямали възможност да сторят това, въпреки многократните обаждания от хора, съпричастни към съдбата на Галин Радков. Сега могат да го назначат на 8-часов работен ден.
Припомняме, че през ноември 2018 г. със заповед на ректора на Софийския университет, под чиято шапка е Ботаническата градина в Балчик, глухонемият специалист по кактуси бе уволнен дисциплинарно.
Социалното предприятие разполага с 4 декара градина. Председател е Мария Методиева. Тя сподели, че в момента са подали заявки по програмата за хора с увреждания към Агенцията по заетостта. Одобрени са работни места за 22-ма души по двете направления – обучение и заетост на хора до 29 г. и над тази възраст. До момента са попълнили 18 места, необходими са още четирима, които да работят като наставници и да притежават умения, свързани с градинарството.
Чуйте още в интервюто на Албена Иванова:
Междувременно на 20 февруари е насрочено открито заседание в Комисията по защита от дискриминация, след като на 5 декември м.г. бе внесена жалба от Галин Радков. Ответник е СУ „Св. Климент Охридски“.
„Имаме доброто намерение да го назначим, не бързаме, но не можем да чакаме заради другите 18 души и сроковете, поставени от агенцията. Чрез други програми ще направим възможното да го привлечем“, изрази надежда Методиева и подчерта, че имат опит за работа с глухонеми.
Технически проблем е забавил сирените на Деня на Ботев във Варна, посочва кметът Благомир Коцев в публикация във facebook. Много граждани ме питат защо сирените по случай Деня на Ботев вчера се включиха със закъснение и траеха по-кратко от традиционното. От разговорите ни с „Пожарна безопасност“, които като държавен орган отговарят за сигналната..
Дори докладът за присъединяването на Република Северна Македония към Европейски съюз да бъде приет от комисия утре, не трябва да се допуска гласуването му в Европейския парламент (ЕП), което трябва да е в началото на юли. Това каза на пресконференция днес във Варна председателят на „Възраждане“ Костадин Костадинов. Той каза още, че от „Европа на..
На сайта на МОН са публикувани верните отговори на теста по български език и литература от днешното национално външно оценяване в 4. клас. Четвъртокласниците решаваха 25 задачи, от които 13 езикови, 11 литературни и една творческа за създаване на текст. Четвъртокласници от ОУ "Климент Охридски" споделиха, че имат самочувствието на грамотни деца. Нито..
Ученици на възраст от 14 до 18 години се включиха в предизвикателството за усвояване на хранителни отпадъци. От асоциация „Биомрежа“ проведоха конкурс и отличиха най-добрите. Това се случи благодарение на европейския проект FoodWISE. Янка Димитрова и Кристияна Казанджиева от Биомрежа разказаха повече пред Ваня Славова:..
Не се препоръчва за къпане водата на Офицерския плаж във Варна. Останалите зони показват отлично качество на крайбрежните морски води, сочат резултатите от изследване, съобщават от РЗИ-Варна. В края на май проби са взети от 23 зони, които са изследвани за наличие на „ешерихия коли” и „чревни ентерококи”.
Множество цивилни автомобили ще следят за нарушения по пътищата в област Добрич. Специализираната полицейска операция на ОД на МВР има за цел намаляване на броя на пътните произшествия и пътния травматизъм. Цивилните автомобили и екипите в тях ще следят за допускане на нарушения на ЗДВП, за рисково поведение на пътя, след което ще подават сигнал към..
Работната комисия е създадена със заповед на временно изпълняващия длъжността областен управител Живко Желязковза оглед на брегоукрепителните и хидротехнически съоръжения в област Добрич. След промяна през миналата година в Закона за устройство на Черноморското крайбрежие областният има задължение да поддържа тези съоръжения на територията. За миналата..