Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Деца от дома в Тополи получиха подаръци от Великобритания

Ротаракт клуб „Варна-Евсиноград”, съвместно с Ротари клуб „Варна” дари кутии с моливи, играчки, дрехи и хигиенни материали на деца и младежи от Центровете за настаняване от семеен тип във град Варна, село Тополи, квартал "Владислав Варненчик" и квартал "Изгрев".

Вещите са дарени от Кристин и Кристофър Томпсън, които са английски ротарианци и почетни членове на Ротаракт клуб „Варна-Евксиноград“. Те правят дарения за различни български институции от много години, някои от които включват палети с книги, детски играчки и хранителни продукти за обществените кухни.

Стоян Михалев, член на Ротаракт "Варна-Евсиноград”, лично занесе кутиите с даренията на децата от Центъра за настаняване от семеен тип в слео Тополи.

В Центъра за настаняване от семеен тип на улица Георги Градев номер 18 има деца и младежи  от 10 до 27 годишна възраст. Според Мариета Дечева, помощник-възпитателка в центъра, децата най-много се нуждаят от любов и грижа. Тя допълни, че няма достатъчно персонал, който да се грижи за децата. 

Учителката Нина Русева изрази благодарността си към дарителите от името на целия екип на центъра. Тя каза, че работата с децата я прави щастлива.

Чуйте още в прикачения звуков файл:





Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

ВИЖТЕ ОЩЕ

"Киномания 2025" във Варна

Предстои поредният филмов празник за киноманиаците. От 14 до 30 ноември Варна отново ще бъде домакин на филми от програмата на "Киномания 2025". Фестивалът отдавна се е утвърдил като емблематично събитие в културния календар на големите градове в България и за 39 път ще зарадва зрителите с богата селекция от най-новите филмови продукции.  През тази..

публикувано на 09.11.25 в 09:43

Представят и във Варна енциклопедията "Родопската теснолинейка Септември - Добринище"

Родопската теснолинейка отдавна се е превърнала в символ на районите, през които преминава трасето й. Живописни пейзажи, тунели, мостове, се редуват по тези 125 километра теснолинеен път. Влакчетата по линията не предлагат само туристическо преживяване. Те са и част от живота на много хора, които живеят в населените места покрай релсите. За един..

публикувано на 08.11.25 в 11:00

Днес е Архангеловден

Православната църква отбелязва  Архангеловден.  Денят на Свети Архангел Михаил ще започне с Божествена света Литургия в едноименния храм във Варна в 9 часа.  По-късно от 16 часа предстоят проявите от Седмицата на православната книга в храм "Св. прпмчк Прокопий Варненски". Пет са новите книги на издателството на Варненската и Великопреславска..

публикувано на 08.11.25 в 08:17

Радка Рубилина, чешка поетеса и преводач: В България възприемате времето по различен начин - дори граматически

В България времето се възприема по различен начин от Чехия - дори граматически. Това каза Рдка Рубилина - експерт по човешки права, поетеса и директор на Чешкия културен център в София, в предаването на Радио Варна POST FACTUM. Според нея не може да се каже точно, че се се създава усещането за по-забавен ритъм, но нагласата е друга. Рубилина сподели..

обновено на 07.11.25 в 19:34

Ученик от МГ във Варна: Виждам бъдещето си в България, но искам да опозная света

  Пет награди "Ротари-Евксиноград" ще бъдат дадени за 18-а поредна година на ученици и учители в Градската художествена галерия във Варна. Става дума за ученици със значими постижения, постигнати на национални и международни състезания, както и на учители, постигнали успехи при работа с ученици. Един от тях е Звездемир Пенев, 12-класник от..

публикувано на 07.11.25 в 19:31

Песните на Добри Христов са предизвикателство за всеки хор

150 години от рождението на една от най-важните личности в българската музикална история – композиторът Добри Христов, чиято професионална кариера започва именно от Варна, ще бъдат отбелязани с концерт във Варна на 16 ноември на сцената на Варненската опера. Участие в него ще вземат Оркестър "Симфониета" с диригент Вилиана Вълчева и концертмайстор..

публикувано на 07.11.25 в 15:00

Христо Симеонов, Board Delights: Най-важното в настолните игри са хората, които се забавляват

Комуникацията и възможността на хората да бъдат заедно са най-важните преимущества на настолните игри. Най-ценното в тях са хората, които се забавляват, докато ги играят. Това подчерта за Радио Варна и предаването "Новият ден" Христо Симеонов, създател на блога Board Delights.  Хората играят настолни игри от ранна детска възраст - такива игри са..

публикувано на 07.11.25 в 14:40