Писателят Людмил Станев посрещна на варненската морска гара въображаемия кораб "Чиста литература".
В репортаж за сутрешния блок на БНР-РАДИО ВАРНА той разказа кои са първите пасажери, слезли по трапа.
Оказа се, че това са писателите, чиито текстове са прозвучали в предаването за литература и изкуство "Морска гара" в ефира на радиото.
Вече 16 години писателят представя интересни, смешно-тъжни разкази и помисли, новости в полето на литературата, изкуството, абсурдите и неочакваните обрати.
Кого посрещна тази сутрин Люси Станев разказа на водещите в студиото Даниела Стойнова и Добромир Мързов
Легендарните рок групи БТР и АХАТ започнаха съвместно турне. Третата дата от него е във Варна. Концертът е в Летния театър. След това двете банди отиват да се срещнат с рок феновете си в Бургас. За Радио Варна певецът на БТР Наско, или по паспорт Атанас Пенев, казаха, че бандите ще бъдат заедно на сцена, като едновременно ще изпълняват песни както на..
От днес до 29 август 2025 г. варненската Галерия 33 ще бъде домакин на изложбата „Лицата на Европа“ на известния български скулптор Рашо Митев. Откриването е от 18:00 ч. на ул. „Габрово“ 2А. "Лицата на Европа" включва мраморни бюстове, вдъхновени от многогласната културна идентичност на Европа. Всеки портрет в колекцията..
Във Военноморския музей във Варна бе официално открита изложбата „Българските околосветски плавания“ – първата по рода си експозиция, посветена на всички родни морски обиколки на земното кълбо. Повече подробности от разговора на репортера ни Ваня Славова с директора на Военноморския музей Мариана Кръстева: Изложбата ще бъде достъпна и..
Варна отново ще бъде домакин на едно от най-обичаните културни събития у нас – 11-ият международен филмов фестивал "Карантината", който ще се проведе от 5 до 9 август, на плажа до рибарското селище Карантината. Фестивалът, създаден и поддържан изцяло на доброволчески принцип, доказва, че културата съществува без лукс, а чрез хората. Без субсидии, но с..
Отменят оперния спектакъл "Тоска" тази вечер, той ще се играе на 8 август. Днес оперната прима Соня Йончева трябваше да се превъплъти в емблематичния за кариерата ѝ образ на Тоска от едноименния шедьовър на Пучини, под диригентската палка на Найден Тодоров в Летния театър. Постановката на Кузман Попов е в режисура на Сребрина Соколова. Заедно със..
Парк-музеят на бойната дружба „Владислав Варненчик“ ще отбележи 90-годишнината от откриването на мавзолея на полско-унгарския крал Владислав Трети във Варна, съобщават от институцията. Днес, 4 август, ще бъдат проведени два безплатни музейни тематични тура. В тях посетителите ще научат повече за най-важните етапи от създаването на парковия комплекс и ще..
Общинският съвет единодушно одобри четири номинации за почетен гражданин на Варна. Високите отличия се присъждат като признание за значимия принос на личностите в различни сфери на обществения живот на града. Сред новите почетни граждани е проф. д-р Евгени Станимиров, ректор на Икономически университет – Варна, който бе номиниран за своята..