Това лято жителите и гостите на морската столица ще могат да се превозват с две автовлакчета по Крайбрежната алея. Това каза за Радио Варна търговският директор на фирмата-концесионер на варненския плаж Андрей Василев. Маршрутът на двете влакчета ще е от паркинга на Морска гара до IV - буна, на цена от 2лв. Ще има и цена на билета от 1 лев, по маршрут Кални бани - IV буна. Безплатно ще се возят само децата под 8 години.
Работното време на влакчетата, които вече работят е от 8 до 23 часа, без почивен ден, като през активния летен сезон може да се удължи и до по-късно.
По отношение на плажната ивица и подготовката за активния летен сезон Андрей Василев разкри, че и тази година плажът в града ще се почиства и ръчно, и машинно. Ще се извозва сметта в ранните часове на деня, за да не пречи на минувачите. Крайбрежната алея ще се мие основно веднъж седмично с водоноски, каза още Василев. Той добави, че на 22 и 23 май ще бъде извършена дератизация и декаризация.
В началото на летния сезон ще бъдат разкрити 5 спасителни поста на Централния плаж и 1 медицински пункт, който ще обслужва цялата алея с реанимационен автомобил. Подготвят се спасителните вишки, съблекалните тоалетните и душовете. Навсякъде ще има осигурени кошчета за боклук, а на места ще има обособени инвалидни пътеки за хора в неравностойно положение. По 1 спасителен пост ще има на Офицерския плаж, на Трета буна и на "Рапонги". След 1-ви юни местата, които са най-силно посещавани ще бъдат снабдени с още водни спасители и медицинско обслужване.
Цените на чадърите и шезлонгите ще бъдат както миналата година, а именно по 5 лв.

Общинска избирателна комисия - Варна се е самосезирала след пореден сигнал с искане за отстраняване на кмета Благомир Коцев от поста му, свързан с полагаемия му отпуск. ОИК-Варна ще заседава по казуса извънредно в неделя. Подател на сигнала е Биляна Якова, един от четиримата ключови свидетели по делото срещу него, бивш ръководител на проекта за..
Комисията по здравеопазване към Общински съвет – Варна одобри отпускането на еднократни финансови помощи за лечение на 41 варненци, сред които и три деца. Общата стойност на предвидените средства е 20 600 лева, а индивидуалните помощи варират между 150 и 1 500 лева. Те са предназначени основно за закупуване на медикаменти, медицински консумативи и..
Цената на хартиения билет за пътуване с времетраене 60 минути да бъде намалена и от 1 януари ще струва 1 евро (досегашна стойност от 2 лева). С пълно единодушие комисията по финанси и бюджет реши цените на превозните документи за пътуване в обществения транспорт във Варна да бъдат актуализирани във връзка с предстоящото преминаване към еврото,..
Определеният днес съдия-докладчик по наказателно дело срещу кмета на Варна Благомир Коцев Светла Даскалова разпореди той да бъде преведен от Софийския затвор в затвора във Варна. Със свое второ разпореждане тя насрочи за 27 ноември 2025 година, от 13,30 ч., в открито съдебно заседание, разглеждането на постъпилите молби от адвокатите на Коцев за..
Започна монтирането на празничната украса в централната част на Варна за предстоящите коледни и новогодишни празници. От няколко дни светещи елементи - пана тип фенер се поставят по пешеходната част на бул. „Княз Борис I“. 400 светещи елементи ще бъдат поставени по главните булеварди. Монтирани ще бъдат и 31 470 метра светещ стринг, като 26 780..
Изготвят проект за преместване на стационара на Специализираната болница за активно лечение по пневмо-фтизиатрични заболявания – Варна (бившия Тубдиспансер) в основната сграда. Това каза изпълняващата функциите кмет на Варна Снежана Апостолова. Апостолова посочи, че е необходимо да се увеличат средствата за изхранване на пациентите. В момента държавата..
Парламентът прие на първо четене първия държавен бюджет на България в евро, предаде БГНЕС. Законопроектът за държавния бюджет на Република България за 2026 г., внесен от Министерски съвет, бе приет със 131 гласа „за“, 87 „против“, без „въздържал се“. След поискано прегласувано резултатът бе същият. Със „за“ гласуваха 63 депутати от ГЕРБ-СДС, 28 от..