Мариела Русева открива поредната си самостоятелна изложба днес. Фотоизложбата носи екзотичното заглавие - „Цветовете на Мароко“. Това е една добре обмислена като концепция изложба, в следствие на спонтанно – емоционално решение за появата й. След изложбата „Емоциите през обектива“, която Мариела Русева представи на варненци миналата година, сега тя ни подарява шанса да разгледаме още от нейните красиви фотографии, този път, обаче, снимани в Мароко.
‘Цветовете на Мароко” можете да разгледате в галерията на Регионалния телевизионен Център във Варна. Там са изложени 15 фотографии, внимателно подбрани от общо 1 500, които Мариела Русева е направила. На трудния въпрос, кой фотос е най-любимият и, тя ми каза, че това е снимка на нейната дъщеря, която я е придружила при посещението и в Мароко. Какви са цветовете на Мароко, каза ми Мариела Русева.
- До всяка фотография ще има и стихотворение?
- Точно така.
- Мароко! Как се роди идеята, именно за тази екзотична страна?
- Идеята за изложбата възникна няколко дни преди да отпътувам към Мароко. Беше спонтанно и изобщо не си давах сметка какво означават цветовете на Мароко. Те не са само чисто физически цветове, а това са и цветовете на крайностите. В Мароко можем да видим както каньони, които могат да се сравняват с Гранд Каньон, така и долини, низини.
- Виждаме ли повече или повече природа във фотографиите?
- Има пейзажи, защото аз съм пейзажист. Много силен пейзаж имам в пустинята, разбира се, на залез. Много са интересни медините. Те са много пъстри и разнообразни като националности. На човек му се завива свят, когато влезе в една медина и там има изключително много неща за снимане по темата "Цветовете на Мароко".
- Това ли е целта на изложбата, да ни се завие свят от цветове и емоции?
- Това е целта, да.
Всяка снимка има свой живот, но всеки зрител може да разкаже своята собствена история по нея. Открийте вашата история докато раглеждате изложбата на Мариела Русева „Цветовете на Мароко”
Жителите по селата също очакват приемането на републиканския бюджет, респективно общински, за да набележат задачите за новата година и плануват разходите си по тях. А дотогава не разчитат само на публичните средства, но и на дарения, спонсори, доброволен труд. „Това ще ми бъде последният мандат. Искам да оставя селото в приличен вид“ – казва по..
Немедицински специалисти нямат право да извършват естетични процедури. Това категорично мнение в предаването "Новият ден" изрази доц. д-р Даниел Янков от Клиниката по пластична хирургия към Военномедицинска академия-Варна, във връзка с пострадалите след поставяне на ботокс, настанени в "Пирогов". Лекарите, които според съществуващото..
Интервю с Adrian Thessenvitz (AD INFINITUM) Швейцарската симфонична метъл банда AD INFINITUM ще направи първи концерт в България. Групата е част от турнето на ELUVEITIE и INFECTED RAIN. Датата за България е 9 февруари, мястото – софийският клуб „Joy Station“. Организатори са „BGTSC“. В предишно предаване представихме новия албум на групата..
От 2014 година насам има почти 80 законопроекта за изменение и допълнение на изборното законодателство, голяма част от които са внесени няколко месеца преди изборите. Това сочи анализ на Института за развитие на публичната среда, каза Лилиан Никифорова. Тя добави, че тази практика трябва да бъде прекратена, тъй като по думите ѝ няколко парламента са..
Музиката се създава от творците, не се създава от машина или компютър. Това подчерта в интервю за Радио Варна Георги Христов. Той допълни, че купуването на бийтове и използването им в песните не е изкуство, коментирайки темата за навлизането на изкуствения интелект в музикалната индустрия. "Повечето новосъздадени песни са просто изкуствен интелект...
PIZZZA е една от най-обичаните групи на българската ъндърграунд сцена, а 26-годишната ѝ история я прави и една от най-дълголетните. Съставът ѝ към момента включва Кобо (китара), Кайо (бас), Рамбо (барабани), Витко (тромбон) и Явката (тромпет), а Каската, който до скоро беше фронтмен, вече не е част от бандата. За съжаление се наложи да се разделим..
Студент на Варненския свободен университет /ВСУ/ представя оригинален шрифт на Международното триенале на типографията в Полша. Шрифтът е наречен VFU (Visionary Font Ultra) и е изработен от студента от трети курс в специалност "Графичен дизайн" Володимир Федотов . Той е един от тримата представители на България, избрани за участие в..