Кметът на Община Варна Иван Портних награди шампионите на България по водна топка и баскетбол. Треньорите получиха специални плакети за постигнатите високи успехи. На тържеството присъстваха шампионите по баскетбол до 16 г, които спечелиха и купата на страната тази година. При 19-годишните варненци спечелиха сребърни медали от Държавно първенство и купата на България, а 12-годишните са бронзови медалисти. Треньор на шампионите е Георги Бакалов. Той получи плакет от кмета на града. Такива плакети заслужиха шефът на школата на баскетболен клуб „Черно море Тича“ Спас Натов“ и клубният президент Георги Ганчев. От своя страна д-р Ганчев връчи на кмета шампионски медал и баскетболен екип с името на кмета изписано на гърба на фланелката с №1. Ватерполистите на „Варна“ станаха шампиони при 19-годишните и спечелиха сребърни медали при мъжете тази година. Треньор на отбора е Найден Найденов. те също бяха наградени от кмета. Присъства и отборът 11-годишни, които също са шампиони на България. Тази възраст се води от треньора Велимир Цветков. Кметът Портних благодари за сериозните успехи, които тези клубове са постигнали за града ни и им пожела да продължават да прославят спортната слава на Варна.

Радослав Росенов се изстреля на четвъртфиналите на Европейското първенство за мъже и жени до 23 години. Националът ни, който е непобеден вече три години в тази възрастова група, продължава да трупа успехи на сметката си. Бронзовият медалист от Световното първенство за мъже в Ливърпул преодоля по убедителен начин Крушито Ковач. Въпреки подкрепата, която..
Тази вечер ще има нови 9 мача от 5-ия кръг на Шампионска лига. 19:45 Аякс – Бенфика 19:45 Галатасарай - Роял Юнион СЖ 22:00 Челси - Барселона 22:00 Бодьо/Глимт – Ювентус 22:00 Манчестър Сити - Байер Леверкузен 22:00 Борусия Дортмунд – Виляреал 22:00 Марсилия – Нюкасъл 22:00 Наполи – Карабах 22:00 Славия Прага - Атлетик Билбао..
Да успееш 10 пъти поред в нещо, в което има много мечти, желания, страст, битки, сълзи, щастите и разочарования, за мен означава страшно много! Благодаря на всички от клуба – треньори, състезатели, родители, които са допринесли за успехите през годините. Тази емоционална изповед направи треньорът на хегемона в БГ плуването ПСК „Черно море” Никола..
Легендата Пини Гершон, съвместно с Българска федерация Баскетбол, събира най-талантливите български юноши до 18-годишна възраст у нас на първия по рода си национален камп за усъвършенстване. Той ще се проведе в края на тази седмица на знаково място за баскетбола: Ботевград. Момчетата ще бъдат събрани в Ботевград още на 27 ноември, като целта е да..
Старши треньорът на отбора по водна топка "Спартак"-Варна Найден Найденов не остана доволен от загубата във варненското дерби при мъжете, но категорично заяви, че момчетата са виновни сами за неуспеха. Той потвърди, че неговият отбор е играл с 16 и 18 годишни състезатели, което има значение.
Ватерполистите на "Черно море Тича" записаха победа срещу градския съперник "Спартак" в мач от втория кръг на държавното първенство по водна топка при мъжете, втори кръг. "Моряците" записаха категоричен успех и това зарадва треньора Велизар Ковачев, който знае че имат още доста работа да свършат до края на шампионата.
„Левски“ се завърна към победния път в шампионата по впечатляващ начин. „Сините“ изиграха много силен мач срещу „Монтана“ и спечелиха с 5:1 като гост с голове на Бала на два пъти, Майкон, Никола Серафимов и Мустафа Сангаре от дузпа. Тимът на Веласкес не остави никакъв шанс на домакините дори да мечтаят за нещо в срещата и доказаха превъзходството си.