Радио Варна беше отличено в категория „Медии” по време на цeремонията на националните награди „Про Култура”, която се проведе в социалната чайна във Варна. За поредна година Българската асоциация на работодателите в областта на културата поощри институции и организации за приноса им за разширяването на достъпа на младите хора до културата.
За първи път тази година награди има и в категория „Фестивал”. Награда „Про Култура” за цялостен принос получи Румяна Петрова за проекта „Музикалните приказки на госпожа Виола” в рамките на Варненско лято за деца. Специална награда получи и Община Варна.
Десетки варненци и гости на града проявиха интерес към церемонията по награждаване на националните награди „Про Култура 2019”. Наградите се връчват за принос за разширяването на достъпа на младите хора към културата в девет категории – „Държавен културен институт”, „Общински културен институт”, „Културна организация”, „Община”, „Детска градина”, „Училище”, „Гражданска организация”, „Медии” и „Фестивали”.
Доцент доктор Момчил Георгиев, генерален секретар на Българската асоциация на работодателите в областта на културата, поздрави Радио Варна за многобройните инициативи, с които допринася за културното обогатяване на младите хора в България.
На церемонията по награждаване, диплома за отличие в категория „Медии”, с който Радио Варна беше отличено, прие директорът на Радио Варна, Наталия Чешмеджиева.
Целта на националната кампания за достъп на младите хора до културата е стимулиране на социалното приобщаване, равенството и активното участие на младите хора в културните процеси. Горди сме, че вече 85 години сме част от този процес.
Чуйте още в прикачения звуков файл:
Председателката на Европейската комисия /ЕК/ Урсула фон дер Лайен заяви, че Брюксел отпуска на Киев допълнителна финансова помощ в размер на 4,05 млрд. евро, предаде ДПА. Информацията на новите средства от ЕС бе оповестена по-рано в петък и от премиера на Украйна Юлия Свириденко. "Солидарността на ЕС с Украйна е непоколебима", написа..
Планови хирургически операции вече ще се извършват и вечер и през почивните дни в държавните болници в Турция, предвижда Министерството на здравеопазването на страната, но лекари възразиха срещу промените, които според тях няма да са в услуга на пациентите. В циркулярно писмо на Министерството, за което съобщи турската частна телевизия НТВ,..
До 17.00 часа на 23 август ще се почистват канавки по автомагистрала „ Хемус “, съобщават от Агенция „Пътна инфраструктура“. Поради тази причина поетапно ще се променя организацията на движение в посока Варна в участъка от „Хемус“ от 8-и до 22-и км на територията на Софийска област. Дейностите ще се извършват в аварийната лента, в която ще..
Автобусите по линии 10 и 12 на градския транспорт във Варна няма да обслужват спирка "ВиК" посока бул. "Христо Смирненски" след 8.00 часа на 23 август 2025 г. Това съобщават от фирма "Градски транспорт. За линия № 10 след спирка "Янко Михайлов" ще завиват наляво по бул. "Цар Освободител", за линия № 12 след спирка "Проектантска" ще продължават по..
Днес ще бъде предимно слънчево, с по-значителни увеличения на облачността в Североизточна България. Вятърът сутринта ще е умерен от северозапад, следобед ще отслабне и ще се обърне от изток, вечерта във вътрешността ще стихне. Максималните температури ще се понижат спрямо предните дни и ще са между 24° и 29° северно от Стара планина и от 29° до 32°..
В ход е подготовката на нормативни промени, свързани с регулацията на атракционните дейности у нас. Това стана ясно на среща на вицепремиера и министър на транспорта и съобщенията Гроздан Караджов с представители на министерствата на туризма, младежта и спорта, икономиката и индустрията, регионалното развитие и благоустройството, Комисията за защита на..