Продажбата на билети за есенното турне на Горан Брегович през октомври стартира. Първите 300 билета за всеки от градовете Варна - 4 октомври, Дворец на културата и спорта; Велико Търново - 5 октомври, ДКС „Васил Левски“ и София - 6 октомври, зала 1 на НДК са с 10% отстъпка. След изчерпването им билетите могат да бъдат закупени на стандартни цени между 35 и 65 лв., ето защо организаторите съветват феновете да се сдобият с ценните пропуски още от сега, за да се възползват от условията.
Както стана ясно, след двата концерта в Пловдив през миналата година, легендата на балканската музика и тази година ще гостува в България, този път за цели три концерта.
Този път програмата, с която ще го видим на сцената заедно с прословутия „Оркестър за сватби и погребения“, е The Best of Goran Bregovic – това означава че ще чуем 100% хитове, с които през годините музикантът радва хиляди по света със своето специфично звучение, почерпило вдъхновение от музиката на Балканите.
Билетите са в продажба в мрежата на Eventim, Билетен център НДК, Туристически информационен център Велико Търново и Дворец на културата и спорта Варна.
37 проекта са одобрени за финансиране по Фонд „Култура“ на Община Варна в първата сесия за 2025 г. Общо кандидатурите бяха 104, две са резервите, които чакат да бъдат класирани. Със 120 000 лева ще бъде подпомогнато реализирането на Международния театрален фестивал „Варненско лято“. Сред одобрените за финансиране в първата сесия са Международният..
Галерия "Ларго" представя самостоятелна изложба на едно от най-големите имена в съвременната българска графика - Димо Колибаров. Това е втората от поредицата изложби, с които през тази година бургаският художник ще отпразнува своята 60-годишнина. Експозицията е своеобразно продължение на предишната изложба на художника в галерията и развива в нови посоки..
Градската художествена галерия “Борис Георгиев” - Варна, представя от 30 април до 20 май 2025 г. изложбата “P. S.” на един от най-уважаваните български художници - Милко Божков. Идеята е да се покаже творческият процес на един забележителен артист за период от 40 години - от 1985 до 2025 г. Някои от творбите, създавани за неговите изяви в Люксембург..
Професионален фолклорен ансамбъл "Странджа" - Бургас ще изнесе концерт днес във Варна. Събитието е с начален час 19.30 в зала 1 на Фестивалния и конгресен център. "Концерт на ансамбъла във Варна не сме имали от 7-8 години. 90 % от програмата, която предвиждаме, ще бъде на основата на странджанския фолклор", подчерта за Радио Варна главният..
Писателят Коста Радев е тазгодишният носител на голямата награда „Варна“, реши с пълно мнозинство Общинският съвет на днешното си заседание. Варненецът, който е автор на новели, повести, разкази, романи, стихотворни книги, е отличен за цялостно творчество/ В категория „Литература“ сред предложените за удостояване с наградата, по решение на..
По повод 80 години от рождението на художника Христо Господинов – Печката (1945–2003), на 5 май 2025 г. от 18 ч. в Галерия 33 – Варна ще бъде открита изложба, организирана от неговата дъщеря Велина Господинова. Събитието ще бъде съпътствано от специална видеопрезентация с архивни снимки и творби на художника. Христо Господинов-Печката е художник с..
Световна драматургия, силни български участия и международно признати имена ще срещнат публиката във Варна през юни. Международният театрален фестивал „Варненско лято“ обяви програмата на своето 33-то издание. От днес започва и продажбата на билети за спектаклите, които ще се играят на различни варненски сцени. Фестивалът отново залага на програма с..