136 почивни дни се очертават за средностатистическия работещ човек през новата високосна 2020 година. В цифрата влиза и традиционния платен 20-дневен годишен отпуск.
От останалите 116 почивни дни, 104 са съботи и недели, а 12 са почивните дни заради официални празници.
Ето кои са почивните дни:
1 януари – Нова година
3 март – Освобождението на България
17-20 април – Великден (от петък до понеделник)
1 май – Ден на Труда (петък)
6 май – Гергьовден – Ден на Българската армия (сряда)
24 май – Дена на българската просвета и култура и на славянската писменост (неделя, почиваме в понеделник)
6 септември – Съединението на България (неделя, почиваме в понеделник)
22 септември – Независимостта на България (вторник)
24-26 декември – Коледа (четвъртък-събота, почиваме и в понеделник)
По правило, в сила от тази година, когато част от официалните празнични почивни дни се падат събота или неделя, се почива в понеделник.
Това означава, че ще почиваме и в понеделниците 25 май, 7 септември и 28 декември, защото 24 май и 6 септември през 2020 година се падат в неделя, а почивния заради Коледа 26 декември се пада в събота.
През 2020 година се събират общо пет дълги уикенда.
4 дни за Великден – 17-20 април (петък-понеделник)
3 дни за 1 май – 1-3 май (петък-неделя)
3 дни за 24 май – 23-25 май (събота-понеделник)
3 дни за Съединението – 5-7 септември (събота-понеделник)
5 дни за Коледа – 24-28 декември (четвъртък-понеделник)
Ако на 21 септември си вземем ден отпуск, може да си осигурим още един дълъг уикенд с четири поредни почивни дни – 19-22 септември (събота-вторник)
Катастрофа на слизане от Аспарухов мост в посока район „Аспарухово“ е възникнала в 19 часа тази вечер. Автомобил се е блъснал в електрическо табло, захранващо осветлението на входа и изхода на района. Поради тази причина участъкът ще остане известно време без осветление, съобщи районният кмет Ивайло Маринов. Той призовава шофьорите да карат..
Изпълнителният директор на Българската агенция по безопасност на храните (БАБХ), д-р Светлозар Патарински, изпрати писмо до животновъдните асоциации в България във връзка с тежката епизоотична обстановка, причинена от заболяванията шарка по овцете и козите и чума по дребните преживни животни. Той призовава животновъдните асоциации да организират срещи..
Водата от язовир „Тича“ остава мътна, показват последните проби на Регионалната здравна инспекция в Шумен. Пробите показват, че жителите на Шумен, Велики Преслав и селата Панайот Волов, Дибич и Белокопитово не трябва да пият водата от чешмите и да готвят с нея. В пробите, които са взети след 2 януари, се съдържа и остатъчен хлор, който е в границите..
Втората част на разследването на Фондация „Антикорупционен фонд“ (АКФ), посветено на аферата "Чирен", разкрива политически назначения, уютни постове за роднини на висши държавни чиновници и конфликти на интереси в редиците на държавното дружество "Булгартрансгаз". Разследването беше публикувано вчера, а в идеото, озаглавено „Газ, роднина,..
Заради запалени отпадъци се е образувал гъст дим след Аспаруховия мост във Варна. Пожарът е възникнал в южната част на Варна, след съоръжението. Два противопожарни екипа са на място, а огънят вече е овладян, съобщиха за Радио Варна от пресцентъра на Областната дирекция на МВР. Димът е видим от различни части на града. Няма пострадали.
Актуалната информация за издаване на безплатните карти за градския транспорт трябва да бъде поставяна по автобусите и край пунктовете, а не да се публикува само в интернет и да се излъчва в медиите. Това коментираха за Радио Варна чакащи на централния пункт за издаване на превозни документи до Средно училище "Димчо Дебелянов" във Варна. Защо след нова..
Демонтажът на неработещите павилиони на ул. „Д-р Пискюлиев“ и ул. „Дрин“ приключи днес, съобщи заместник-кметът по обществения ред и сигурността Илия Коев. Премахването на бараките бе извършено във връзка с изпълнението на инвестиционен проект за основен ремонт на улицата в отсечката от ул. „Ангел Кънчев“ до бул. „Христо Ботев“. Преместваемите обекти..