Заради водната криза в Перник беше отменено тазгодишното издание на Международния кукерски фестивал "Сурва".
Решението за отмяната на международния фестивал на маскарадните игри е взето след съгласуване с различни институции, сред които Регионалната здравна инспекция и Националния здравен инспектор.
Решението е изключително тежко. Тази сутрин министърът на здравеопазването Кирил Ананиев е посетил Перник и становището на министерството е, че “струпването на много хора на едно място в условията на воден режим крие рискове за тяхното здраве“, каза кметът Станислав Владимиров.
По думите му всички средства, които сега няма да бъдат похарчени за фестивала, ще бъдат насочени за следващата година, за да има един по-голям като мащаб, по-различен и по-хубав фестивал.
От днес Община Перник започва да уведомява групите от страната и чужбина, които вече са подали заявки за участие, че фестивалът се отменя.
Международен фестивал тази година няма да има, но остава народният празник по селата “Сурва“, който е част от световното наследство на ЮНЕСКО. И тази година той ще започне в нощта на 13 срещу 14 януари.
„Възраждане“ започва подготовката на протести в цялата страна с искане за запазване на българския лев. Това обяви на пресконференция във Варна лидерът на „Възраждане“ Костадин Костадинов. Той призова българите към гражданско неподчинение. Лидерът на партията уточни, че се гордее с всички, които са се включили в протеста в София, който - по..
Полицаите са действали "в рамките на закона и при спазване на съответните разпоредби" по време на протеста на политическа партия "Възраждане", съобщават в позиция от Столичната дирекция на полицията. Становището се изпраща заради медийни запитвания, свързани с разпространението на видеоклипове и снимки. В него се казва, че..
Националният съвет за тристранно сътрудничество ще проведе извънредно заседание утре, на 24 февруари , от 9.00 ч. в Гранитна зала в сградата на Министерския съвет. Сред основните теми в дневния ред на заседанието са заложени да бъдат обсъжданията на проекти на закони за социалната и здравната политика на страната за 2025 година. Те включват..
Германия избира днес нов Бундестаг с очаквания за смяна на властта в Берлин .В социологическите допитвания води консервативният блок, а вероятният следващ канцлер на Германия е християндемократът Фридрих Мерц. В същото време голяма част от избирателите не очакват съставяне на стабилно правителство.В последните дни от предизборната..
Абонаментът за безплатни карти за градски транспорт за деца от 7 до 14 години, съгласно действието на постановление на Министерски съвет, изтича през февруари, напомнят от общинското предприятие ТАСРУД. Поради тази причина от там приканват всички родители (настойници или попечители) на деца от тази възрастова категория да посетят пункт за..
Днес сутринта над по-голямата част от района ще бъде слънчево и много студено. Минималните температури в Североизточна България ще са между -16 и -11 градуса, на места до -20. Главно на места по поречието на Дунав видимостта ще е намалена до мъгла. Повече облаци ще има над крайните южни райони на Черноморието и там е възможно да прехвърча сняг...
Хипермаркет стресна клиентите си, след като пусна цени в евро на своите продукти. Радио Варна потърси обяснение от търговската верига. Оттам отговориха, че от няколко дни текат технически процеси по каталозите им: „До постъпване на вашия сигнал не бяхме попадали на цените във валута, различна от левове, вероятно поради кеширана информация..