Добричката община ще предостави на публичен търг земеделски земи под наем в землищата на повече от 20 села, съобщават от кметската управа. Нивите ще могат да бъдат ползвани пет стопански години.
Най-високата начална тръжна цена е 2500 лева за парцел от близо 50 декара край най-голямото село в общината - Стожер. Общината иска поне 1251 лева наем за нива с площ 25 декара в землището на Соколник. Наддаването за ниви по 11-13 декара край Паскалево и Подслон ще започне от 534 и 634 лева наем.
Общината ще отдаде общински земи под наем и за по-кратък срок - от една до четири стопански години. На търга ще бъдат разиграни и урегулирани поземлени имоти, които се отдават под наем за различни срокове в землищата на Ведрина, Дончево, Златия, Карапелит, Победа и други села.
Публичният търг ще се състои на 5 февруари в заседателната зала на общината.
Корупцията е основният проблем, който застрашава природата у нас. Това мнение изказа създателят на инициативата "Гората.бг" Никола Рахнев в предаването Post Factum в Деня на Земята. По думите му в България имаме добри регулации и нормативна рамка, които са не толкова заслуга на национално законотворчество и грижа за околната среда, колкото на..
На 16 април България подаде искане до Европейската комисия да измени своя план за възстановяване и устойчивост (ПВУ) в съответствие с член 21 от Регламента за Механизма за възстановяване и устойчивост (МВУ), както и да добави към него глава за REPowerEU – европейският план за намаляване зависимостта си от руските изкопаеми горива и за ускоряване на..
Експерти се събраха в Община Варна и обсъдиха важни теми, свързани с политиката на Община Варна по отношение на градоустройството, както и конкретни инфраструктурни проекти и идеи, сред които и бъдещето на т.нар. Дупка и новата библиотека, съобщават от общинския пресцентър. Кметът Благомир Коцев и заместник-кметът по въпросите на архитектурата и..
Над 150 души са били проверени, а на 55 от тях са наложени глоби по Закона за движение по пътищата през последните четири дни за управляване на електрически тротинетки и велосипеди по пешеходната алея към Морската градина във Варна. Това съобщи Илия Коев, заместник-кмет по сигурността в общината. Всички управляващи електрически превозни средства и..
Остават пет дни до благотворителния мач с участието на легендите от САЩ’94 и звездите на Северна Македония. Събитието ще се проведе на 27 април на стадион „Спартак“ във Варна, като в 16:00 часа започва развлекателна програма, а мачът е с начален час 18:00 часа. Проявата се организира със съдействието на Община Варна. 30 години след незабравимото..
Мерки срещу нарастващия брой безстопанствени котки се предвижда да бъдат приложени във Варна. Това стана ясно на днешното заседание на Правната комисия към местния парламент, на което беше одобрен проект на договор за сътрудничество между Община Варна и Фондация „Четири лапи“. Съветниците дадоха положително становище по отношение на законосъобразността..
11 187 тона през 2024 година отчита системата за събиране на отпадъци от община Балчик.Това е най-голямото количество за последните пет години. З а сравнение, през 2023 г. депонираната смет е 10 520,5 тона, приблизително колкото и в предходните, сочат данните от отчета за миналата година по изпълнение на..