„По първи петли“ на 16 март, 2020
04.00 – 06.00
Радио Варна
Водещ: Ваня Славова
От началото на март до края на май постоянен цъфтеж в градините на архитектурно-парков комплекс Двореца в Балчик.
Първите лалета в Университетска ботаническа градина се очаква да цъфнат в края на март, ако времето се задържи без промяна. Албена Иванова с подробностите.
Да замениш лалетата на Истанбул с тези в Суворовското село Дръндар. Историята на Фатме Мехмедова, родом от Добрич, живяла 20 години в мегаполиса и завърнала се в село със стотина души население. За радостта от малките неща и кафето без вафли, защото няма магазин на село.
Среща със звукорежисьора Милица Панайотова. За трите професионални роли: на водещ, тонрежисьор и преподавател по музика в училище и за трите й любими музикални инструменти.
Във време, в което цари истерия около коронавируса във виртуалното пространство, ви каним ефирно в по-интересните от 100-те национални кръчми на България.
При здравни кризи бъдете много внимателни към източниците на информация и спазвайте хигиена. Това съветва психологът–психотерапевт Тодор Тодоров от Варна. Паниката е ненужна, но за да се преодолее, трябва да сме критични към новините, които четем.
Фоторепортерът Любомир Бенковски за рисковете в професията и преживените грипове: свински, птичи и т.н.
Диана Чавдарова е пътешественичка, известна с това, че направи обиколка на Земята за 23 дни. Тя е и автор на книгата-пътепис „Една обиколка на земното кълбо“.Споделя интересни случки с нас.
Липсата на достатъчно паркоместа в жилищните райони на Варна все по-често води до нарушаване на правилата за паркиране и последващи глоби от „Общинска полиция“. Освен регулярните проверки, полицаите работят и по сигнали за конкретен пътен участък. Това съобщи зам. кметът по сигурността Илия Коев. За случай на улица „Народен юмрук“ в кв. Левски,..
В предаването На село пообиколихме през последните няколко години почти всички села във Варненска област. Срещи с различни хора, с различни съдби, с различни представи. Ваня Славова и Даниел Симеонов е екипът на Радио Варна, който наскоро посети село Радан войвода:
Заседание на Общинския съвет в Аврен се проведе днес във връзка с инвестиционно намерение за изграждане на голям ветропарк. Какви решения взеха днес съветниците от Постоянната комисия „Финанси и бюджет“ към местния парламент във Варна. С поредица от литературни салони през април и май в Балчик отбелязват 60 години от основаването на..
„Събудих се сутринта и си помислих: „Ще стана, планини ще поместя“. После си казах: „Какво ще се меся на природата. Нека си стоят“. И се обърнах да си доспя“. Това гласи шеговита мисъл в социалните мрежи тази сутрин. Вие по-скоро обърнете на честотите на Радио Варна за да започнете деня с усмивка и ободрени. Иван Барбов, Жоро Бекяров и..
Протестите срещу насилието върху животни ще продължат докато не бъдат приети законовите мерки за тези престъпления. Следим работата на постоянните комисии към Общински съвет – Варна „Собственост и стопанство“ и „Култура и духовно развитие“. Репортаж от празника, посветен на 50-та годишнина от основаването на ОУ „Ангел Кънчев“ във Варна...
На 14 април в "От другата страна" по Радио Варна Специално интервю с Mikael Stanne (DARK TRANQUILLITY). Представяне на новия миниалбум на ТДК "ZHVK" – разговор с Никола Николов. Елица Стоянова и Николай Николов за новия сингъл на AEGONIA "In The Halls Of Endless Winter". Разговор с Андро Стубел за новия сингъл на ЕКЗИТУС "Пролог (Започва да ти..
„От приказката за спящата красавица научих едно – тъкмо намериш време да поспиш и все ще се намери някой или нещо, което да те събуди“, из сутрешните размишления нейде из социалните мрежи. Най-често ни събужда будилникът, за когото някои казват, че вместо да ни помага да се събудим, по-скоро ни пречи да се наспим. На всички наспали се и..