Антоанета Попхлебарова дълги години работи за подобряване на ситуацията в домовете за деца. Доброволчеството е в сърцето й и не се спира пред нищо, за да е там, където може да помогне. Пътешественик по душа изминава хиляди километри, за да се срещне с хората, които подкрепя, а след това не спира да поддържа връзка с тях. Преподава и английски език почти денонощно, особено в ситуация като днешната.
„Никога не съм се вълнувала толкова много за всичките ми приятели в различни части на света, така както се вълнувам в момента за приятелите си в Китай, за приятелката си в Бергамо и в Америка. Интересно е това, което научавам от моята колежка и приятелка Джи Лу от Гуан Джоу. Те се връщат към нормалния си начин на живот, но те много, много строго спазваха карантината и все още всички ходят с маски. Тя веднъж ме видя на една снимка как съм без маска и толкова много ми се накара. Каза ми, че ако това нещо стане в Китай ще ме глобят много. Изобщо не трябва да си мислим, че маските са само за болните, а е лично задължение на всеки за спазване на хигиената.“, сподели Попхлебарова.
Днес повече от всякога трябва да общуваме помежду си, за да не губим връзката и е добре, че можем да правим това чрез средствата за информационни технологии. Именно така Антоанета научава и какво се случва в къщичката на сирачетата в Непал, с която общува в момента. Там има 33 момиченца без родители и те в момента нямат с какво да се отопляват, защото нямат дърва.
Българите сме отзивчиви и добронамерени и в това се уверявам все повече и повече с всяка една коледна кампания на младежката доброволческа организация PTPI „Делфините“, смята „майката“ на организацията, както я наричат всички днес. „Особено варненци сме изключително задружни, когато трябва да се събере помощ за някого.“, допълва тя.
Като българи трябва да осъзнаем всички благословии, които имаме дори и само тази да имаме сапун и течаща вода. Или пък собствен апартамент, а също и магазин наблизо, в който да отидеш и да си напазаруваш необходимото.
Изобщо не трябва да мрънкаме и да се оплакваме. Винаги сме мечтали да имаме свободно време – сега го имаме. Сега е време да се замислим какво можем да направим за себе си и как можем да помогнем на другите без да им навредим, сподели още Антоанета Попхлебарова.
На 13 януари, точно преди 100 години, се е родил един от най-обичаните български актьори - незабравимият и неповторим Георги Калоянчев. Калата, както колеги и приятели са го наричали, се превръща във всенароден любимец на публиката с ярките си роли в театъра, киното и телевизията. Родното му място е Бургас и цялата 2025 година в Бургас ще..
Какво да направим, ако намерим птица с пръстен? Какво да направим, ако намерим птица с пръстен? На този въпрос отговаря орнитологът Михаил Илиев от Българското дружество за защита на птиците. А поводът да му зададем този въпрос е намереният във вилна зона между Балчик и Албена папагал Жако, чиито собственици се издирват и очевидно..
Идея и бизнес план за поставянето на вендинг машини в някои от варненските училища бяха представени по време на първата за годината приемна на кмета Благомир Коцев. Проектът е ориентиран към продажбата на здравословни хранителни продукти, които да се наложат в дневното меню на учениците и така да заместят консумацията на вредни храни. Младият мъж,..
„Закуска в библиотеката“ ще има и през тази година. С топъл чай и кафе посрещат своите най-малки читатели и техните родители в Детски и средношколски отдел на Регионална библиотека „Пенчо Славейков“-Варна. Залата за четене и игри е уютна, заредена с нови книги, материали за оцветяване и рисуване. Нови познанства, споделени теми и семейни..
Военноморският музей във Варна се включва в световната инициатива „Селфи в музея“ за втора година и отправя покана към своите посетители да участват и да спечелят награда. Условието е да си направите селфи в музея и да го публикувате в профила на музея във фейсбук или инстаграм с хаштаг #ВМорскиямузей или #MuseumSelfieDay от днес до 15..
Виктория Цонева е на 13 години и откакто е на 9 има едно голямо желание - да "отгледа" косата си, за да я дари на нуждаещи се онкоболни жени. Четири години са нужни на момичето да изчака косата си да порасне, но, оказва се, грижите за нея са специални. Тя трябва да се сресва редовно, да се подстригва всеки месец, за да не цъфти. Целта обаче е една -..
Община Варна продължава услугата за почасова грижа в дома на сомотножиеещи възрастни хора. В понеделник, 6 януари, започна проект, продължение на „Грижа в дома в община Варна“, който приключи на 3 януари и по който екип с обща численост над 100 специалисти и помощен персонал предоставиха интегрирани здравно-социални услуги в домашна среда на над 820..