Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Аспарухов мост в ремонт - ден първи

| обновено на 12.05.20 в 10:49

Как изглежда трафикът по Аспарухов мост тази сутрин - фотографът Румен Сарандев в 9 часа го видя така:


Ремонтът на Аспаруховия мост тече втори ден.  Той ще трае 45 дни.  Неговата стойност  е 1,6 милиона лева, съобщиха от Агенция пътна инфраструктура

Ремонтите дейности продължават с рехабилитиране на естакадната част на мостово съоръжение 6, както и пътните връзки за и от кв. „Аспарухово“ по път I-9 Варна-Бургас.


За изпълнение на ремонтните дейности ще бъде ограничено движението в платното за Бургас. Трафикът ще преминава двупосочно в платното за Варна. Необходимо е шофьорите да карат с повишено внимание и да спазват стриктно поставената сигнализация.


Ремонтните работи по връзките от Аспарухов мост към кв. „Аспарухово“, както и от качването от квартала към съоръжението, ще се извършва без прекъсване на движението и ще е в лентата, незасегната от строителните дейности.


От днес  заради ремонта на моста тролейбус № 88   се движи във Варна от квартал „Владислав Варненчик” до Корабостроителния  завод. От там пътниците могат да се прехвърлят на автобусите по линия 12, които вече са с нормално делнично разписание





Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

ВИЖТЕ ОЩЕ

Варненец се класира в топ 10 на Международната олимпиада по информатика

Български ученици спечелиха 2 златни и 2 сребърни медала от Международната олимпиада по информатика в Боливия, която е най-престижното световно състезание в тази област. Това съобщиха от Сдружението на олимпийските отбори по природни науки, съобщава БНР. Златните медали спечелиха Веселин Маркович (12 клас, Математическата гимназия във Варна),..

публикувано на 03.08.25 в 14:29
архив

Влязоха в сила промени в НК за глоби и наказания за пияни и дрогирани шофьори

В Държавен вестник вече са обнародвани измененията на Наказателния кодекс, част от които са свързани с престъпления, извършени от водачи под въздействие на алкохол или наркотици, информира БНР. Драстично се увеличават глобите, които за някои нарушенията достигат 5 хиляди лева. Част от наказанията са завишени, особено към шофьори употребили алкохол..

публикувано на 03.08.25 в 10:57

БДЖ отбелязва Деня на железничаря с признание към професионализма и отдадеността на хората в системата

В първата неделя на месец август железопътните работници в България отбелязват своя професионален празник – Деня на железничаря. Традицията за неговото честване води началото си от средата на XX век, а изборът на датата е свързан с ключов исторически момент: в началото на август 1888 г. железопътната линия Цариброд – София – Белово е открита за..

публикувано на 03.08.25 в 10:05

Молбите за помощ към социалното министерство след пожарите са 24 на брой

В социалното министерство вече има заявления за помощи от пострадали от пожарите. От сряда до петък са подадени 24 молби. Това потвърди министър Борислав Гуцанов пред Нова ТВ. Той обясни, че веднъж има помощ по линията на бедността от 1914 лева, след това от министерството отпускат още 3 000 лева и още 2500 за електроуреди. Така общата сума става..

публикувано на 03.08.25 в 09:50

В неделя - слънце сутринта, облаци следобед

Днес ще е слънчево, с временни увеличения на облачността следобед. Ще духа слаб до умерен вятър от изток-североизток, по Черноморието следобед подсилен от бриз. Максималните температури слабо ще се повишат и ще са между 31° и 34°, по Черноморието от 29° до 32°, за Варна около 31°. Вълнение на морето 2-3 бала. Температура на морската вода..

обновено на 03.08.25 в 07:23

Нов опит за глобален пакт срещу пласмасовата заплаха 

Преговарящите ще предприемат нов опит за постигане на глобален пакт за замърсяване с пластмаса на преговорите, откриващи се във вторник в Женева, но са изправени пред дълбоки разногласия относно това как да се справят с опасността за здравето и околната среда.  Замърсяването с пластмаса е толкова повсеместно, че микропластмаси са открити на..

публикувано на 02.08.25 в 16:45

Задържаха румънския шофьор, причинил катастрофата на Прохода на Републиката

Районната прокуратура във Велико Търново задържа за 72 часа и повдигна обвинение на румънския шофьор, който в петък причини катастрофата в северната страна на Прохода на Републиката, при която пострадаха 10 възрастни и деца.  Положителна проба за наркотици на единия от румънските шофьори от катастрофата в Прохода на Републиката По информация на..

публикувано на 02.08.25 в 13:33