Как прие тази номинация? Как се чувстваш? Досега си получавал колективна награда „Варна“ със състава на Кукления театър.
Приятно е. Всяка една номинация носи удовлетворение от добре свършена работа. Явно определен кръг от хора са преценили, че сме се справили с представлението – било то колеги или критика.
Какви бяха отзивите за този спектакъл? Как работи по тази роля?
Отзивите бяха възторжени. На нас ни се искаше да е така. Ние всички приехме присърце работата по Славомир Мрожек, по тези четири миниатюри, които проф. Пламен Марков ни предложи да реализираме тук. Всички с много желание се впуснахме в това приключение, защото това беше първата среща на проф. Марков и нашия театър. Получи се един много интересен и динамичен репетиционен процес. Радваме се, че резултатът е такъв. Добре се прие от публиката. Мрожек е сложен автор, но посланията стигнаха до хората.
Беше ли ти трудно в някакъв момент?
Предизвикателно беше. Предизвикателство имаше, защото първо обемът от текст е доста голям. Второ, характерно за персонажа е, че той много бързо трябва да сменя средствата.Трябва да е много комбинативен, за да оцелее. Предизвикателство беше както за мен, така и за целия екип, защото представлението е много динамично.
А не е ли такова и твоето актьорско амплоа? Ти си много разнопосочен, комбинативен. Участваш в различни проекти.
Веднага усетих персонажа като много близък. Наистина за мен е удоволствие да го играя. Той е изправен на ръба на оцеляването и в критични моменти трябва да взема бързи решения, комбинативни и премислени за много кратко време.
В кукления театър ли ти е най-комфортно? Пробвал си и други неща.
Тук се чувствам на мястото си. Ние пак през кукления театър сме се включвали в много проекти. Имаме балетна постановка с Държавна опера – Русе, с Държавна опера - Варна. Тук се случват неща, които са предизвикателни като проекти, те са различни. Има и за деца, и за възрастни. Така че наистина се чувствам доволен.
Кое е най-голямото ти лично творческо постижение?
Аз се опитвам с всяка една роля и всяка една задача да давам всичко от себе си. За постиженията може би другите трябва да се произнесат.
Повече от разговора на Светлана Вълкова със Стоян Стоянов чуйте в прикачения звуков файл:
След гъстите почти целодневни мъгли през последните дни във Варна и преваляванията от дъжд, в четвъртък имахме за малко слънчево време. И вместо да вадим от гардероба вече летните дрехи, от следващата седмица ще трябва да извадим по-дебелите якета и да слагаме отново шапка. През първите дни на април на места ще превали и сняг сочи прогнозата на..
Интервю с Alex Callier (HOOVERPHONIC) На 10 април белгийската инди банда HOOVERPHONIC ще отбележи в България 25-годишнината от издаването на емблематичния „The Magnificent Tree“. Групата идва в София по покана „BGTSC“. Мястото е клуб „Joy Station“. HOOVERPHONIC идват със струнен квартет, за да претворят на живо „The Magnificent Tree“. SLOW..
„Сега ми трябва глътка светлина“ – така се нарича новата стихосбирка на добричката поетеса Петранка Божкова. Книгата включва 59 стихотворения, разпределени в пет тематични цикъла. Поетичните изповеди разкриват широк спектър от чувства, тревожни въпроси, съмнения, радости и надежди. Петранка Божкова е филолог по образование и дългогодишен кореспондент..
Заплахата пред ДПС е Делян Пеевски, Ахмед Доган вече е минало. Доган трябва да бъде вече обект на исторически изследвания. Това коментира политическият анализатор Иво Инджов в контекста на очакващото се решение фракцията на Ахмед Доган да оттегли подкрепата си към кабинета "Желязков" и появилите се спекулации за разцепление на ДПС-ДПС. Митът за Сокола..
Анджела Родел е родена в Съединените американски щати. Следва езикознание в университета Йейл. Актриса, музикант, преводач. Живее и работи в България. Превежда романа на Георги Господинов "Времеубежище", който беше отличен с наградата "Букър". "Преводач съм от 20 години. Учила съм много от други автори, преводачи-колеги. Приемам наградата като хубаво..
Галин Ненов се занимава с бийтбокс от 17 години. Познат под псевдонима KillaBee, той е двукратен национален шампион на България. През годините е участвал в различни проекти - от народна музика, през хип-хоп и дръм енд бейс, до джаз. През последните няколко години участва на фестивалите Varna Jazz Days, RADAR, Varna July Fest, а миналата година..
Образователната ни система е трагична. Учебниците в повечето случаи са безобразни. Историята у нас се преподава така, както се е правело в Западна Европа през 19 век. Това каза за Радио Варна преводачът Георги Ангелов, водещ на телевизионното предаване История.BG. Георги Ангелов е категоричен, че в западната част от континента по предмета "История"..