Ниски добиви от ечемик, от порядъка на 250-300 килограма на декар, отчитат от земеделска кооперация "Приморец" в село Тюленово, това съобщи за Радио Варна председателят на кооперацията Иван Йорданов. В почти същите граници се движат и добивите от пшеница. Спадът в тазгодишната реколтата е около 50-60% в сравнение с миналата година. Щетите в отделни полета са 70-80%. Причина за слабата реколта е липсата на зимна влага заради сушата, а падналите дъждове в началото на месеца доведоха до почерняване на пшеницата.
"Стопанската година се очертава да приключи с големи загуби, затова няма как да дадем досегашната рента от 80-90 лева на декар. Ще се опитаме да покрием поне минималната сума от 50 лева, включена в предварителните договори с арендодателите", обясни Йорданов.
Кооперация "Приморец" обработва около 10 хиляди декара земя в четири землища. Основното се намира е в Тюленово, останалите са в Шабла, Горун и Езерец.
Повече чуйте в прикачения файл:
Испанската филмова звезда Антонио Бандерас заяви по повод рождения му ден, че няма никакви планове да се оттегля или да намалява работния си ритъм, въпреки че вече е на 65 години. „Когато бях на 20, си мислех, че хората на 65 вървят с бастун“, сподели Бандерас, познат от филми като „Маската на Зоро“, „Десперадо“ и „Филаделфия“, пред испанския..
Едва ли има варненец или гост на града, който, разхождайки се в Морската градина, да не е забалязал преобразеното пространство на алеята пред сцена "Раковина". От 1 до 16 август базарът за изкуство, занаяти и вдъхновение МАЯК пренася душата на Капана от Пловдив в морската столица, а организаторите - екипът на пловдивския Базар Капана - са си..
Развитието на туризма в Провадия бе основна тема на инициираната от министър Мирослав Боршош среща с кмета на един от най-старите градове в Североизточна България Димо Димов. Обсъдени бяха както потенциала на природните и културни забележителности на Провадия, така и конкретни намерения и проекти, свързани със социализацията, реставрацията,..
30 военнослужещи от Военноморските сили на България бяха наградени с почетни монети от командира на Военноморските сили контраадмирал Кирил Михайлов по случай 146-годишнината от създаването на военния ни флот. Контраадмирал Михайлов поздрави всички военнослужещи и цивилни в редиците на ВМС по случай празника и подчерта задачите и ролята на флота в..
Литературният фестивал „Море от книги“, който се провежда във Варна до 10 август и Районният център по трансфузионна хематология - Варна организират съвместна кръводарителска акция. Тя се провежда под наслов „Море от книги - капка живот“ с посланието, че доброто е най-ценният подарък, който можем да направим един на друг. Всеки, който дари кръв в РЦТХ..
56 новобранци прекрачиха прага на ВВМУ „Н. Й. Вапцаров“. Младите курсанти бяха посрещнати с официална церемония и приветствани от началника на Морско училище – флотилен адмирал проф. д-р Калин Калинов. След обща снимка пред паметника на патрона на Морско училище – Никола Й. Вапцаров, новите попълнения получиха своите униформи и си взеха довиждане с..
Повечето от търговците на пазар "Чаталджа" не са срещнали затруднения при превалутирането на продуктите. Вече имат цени в лева и евро, благодарение на приложение. Други път вярват, че с въвеждането на еврото ще има много объркване. Според търговец на градински инструменти на човек му трябва акъл, за да се опълчи срещу властта, която не взема мерки срещу..