В Технически университет - Варна днес е последният ден за записване на новоприетите студенти от класирането, обявено на 2 юли. В същото време от трети юли тече и попълването на свободните места.

Желаещите могат да подават заявления по образец и документи за попълване на свободните места. Те всъщност не са толкова много, информацията непрекъснато се актуализира, съобщиха от висшето училище.
Най-добре е студентите да търсят контакт онлайн, по телефон или на място. Спазват се всички противоепидемични мерки при записването на студентите. С някои от новоприетите студенти днес разговаря Валерия Василева - защо и какви специалности харесват младежите, каква реализация очакват чуйте в звуковия файл:

Как се пътува без багаж? И трудно, ако нямаш информация. И лесно, ако знаеш какво да правиш. За да улеснят пътуването "без багаж", създателите на телевизионната поредица „Без багаж“ издадоха първата част от колекционерската поредица книги „Срещи с народите на Африка“. Идеята за книгата се ражда от едно изречение, което променя всичко: „Написаното на..
Осми секторен съвет с тема "Труд и социални дейности" учредиха във Варна над 100 представители на "Жени - ГЕРБ" от Североизточна България. Председателят на националната структура на организацията Екатерина Йорданова посочи, че целта е във всеки секторен съвет да се посочат няколко приоритета и да се работи по тях, отчитайки и европейските..
Според варненския депутат от ПП/ДБ Стела Николова, абсолютно недопустимо е АПИ да уведомяват община Варна, че е необходимо обследване на Аспарухов мост, за да бъде извършен ремонт. „Няма нужда от нова подобна процедура, при положение, че има готов проект от 2015 година“, каза тя. В обзорното предаване на Радио Варна „Позиция“ Николова заяви, че..
БНБ пусна информационни клипове за дизайна на евромонетите с българска национална страна. Всеки ще може да си купи стартовите комплекти с евромонетите от 1 декември, за физическите лица стойността е 20 лева, за бизнеса - 200 лева. И в двата варианта стартовите пакети могат да бъдат купени от касовите центрове на БНБ и търговските банки, а..
Парк-музей "Владислав Варненчик", филиал на Националния военноисторически музей, ще отбележи 581 години от Битката при Варна с нова фотодокументална изложба на 10 ноември, понеделник. Специално в деня на годишнината парк-музеят ще бъде отворен извънредно за посетители от 10 до 17:30 часа. Изложбата "Паметните знаци за Битката при Варна" за..
Днес ще е облачно, сутринта на места мъгливо. През деня са възможни временни намалявания на облачността, но вечерта от запад отново ще се заоблачи и към нощта отново ще има слаби превалявания. Ще духа слаб, по крайбрежието временно до умерен вятър от североизток, по-късно от югоизток. Температурите ще се повишат и максималните ще са от 13° до..
При тази експедиция на НИК "Св. св. Кирил и Методий" ще стъпим и на Антарктическия полуостров. Това каза проф. Христо Пимпирев преди отплаването на полярниците ни. Това е 34-тата експедиция и четвъртата с кораба, този път проектите на учените на борда са много повече 26, а в 15 от тях участие ще имат само наши изследователи, допълни той...